Co doporučují autoři blogu pod stromeček?

16. 12. 2014 | 2

Letošní vánoční článek jsme pojali trochu jinak: autoři Lenovo Blogu CZ sepsali, co by každý doporučil pod stromeček, resp. která zařízení Lenovo je zaujala.

Pokud stále nemáte nakoupené vánoční dárky (nebo máte, ale stejně se necháte zviklat po vzoru „když už jsou ty Vánoce…“, nebo jste zrovna dostali od banky kreditní kartu či výhodný úvěr, který prostě musíte utratit), přijměte doporučení našich autorů, kteří vybírali z aktuálních produktů Lenovo ty, které měli možnost otestovat a měli s nimi dobré zkušenosti.

František Bielik doporučuje…

ThinkPad X240

P6120093_thumb

Již opět pokukuji po novém notebooku, který bych každý den nosil do školy a používal jej také pro práci (IT servis). Má kritéria jsou maximální úspora váhy, ne větší než 14″ a zařízení musí vydržet hrubé zacházení. Vychází tak jednoznačně řada ThinkPad. Bohužel nedisponuji neomezeným rozpočtem, takže X1 Carbon, Helix a T440s nepřipadá v úvahu. Naštěstí se dá dnes sehnat za 26 000 Kč X240 s IPS displejem. Zařízení disponuje procesorem Intel Core i5, 4 GB DDR3 RAM a 500GB hybridním diskem. Tělo je tvořené magnéziovým šasi a plasty s příměsí uhlíkových vláken. Díky tomu zařízení splňuje MIL SPEC III a učaruje vás vahou 1,48 kg. Pro mě je to jasný favorit na Františkova budoucího parťáka do nepohody.


Lukáš Čambala doporučuje…

Vibe Z2 Pro

Výstřižek

Vibe Z2 Pro jsem recenzoval pro blog a doslova mě uchvátil. Telefon vyniká nejen dostatečným výkonem, ale i maximálně precizním zpracováním, které dnes vidíme jen u mála telefonů. Na telefonu se mi hlavně líbí spojení barevných akcentů, kde telefon pak působí naprosto profesionálně a nemusí se za něj stydět teenager, ani businessman. Telefon je vybaven prostředím Vibe UI 2.0, komu se ale přehnané barvičky nezdají, má možnost si prostředí vyměnit za klasické „androiďácké“. Možnost volby opravdu oceňuji.

ThinkPad Tablet 10 (+ klávesnice)

ThinkPad Tablet 10

Testování ThinkPadu Tablet 10 je teprve v plenkách, nicméně na dnešní době miluji to, že se výrobci nebojí experimentovat. Líbí se mi používání „hybridů“, kde nemusím (typicky do školy apod.) nosit velký, těžký notebook, ale můžu vzít malé lehké zařízení, které účel také splní na 100 %. ThinkPad Tablet 10 se řadí mezi profesionálnější modely, a to hlavně díky použití plnohodnotných Windows 8.1 Pro, dotykového pera a několika dalším funkcím. Pokud jej máte v plánu koupit, doporučuji ještě zvážit i přídavnou klávesnici, abyste využili plného potenciálu stroje. Vaše produktivita naráz několikanásobně stoupne.  Na recenzi se můžete těšit v řádu několika dnů!


Matěj Gottwald doporučuje…

ThinkPad T440

t440

Vždy jsem měl slabost pro tenké pracovní ThinkPady (tedy řadu T s přídomkem „s“). Jako majitel T440s jsem původně chtěl doporučit právě tento model (a samozřejmě ho doporučuju), ale spíš než „to nejlepší“ bych chtěl nabídnout „to nejvyváženější“, proto doporučuji T440. Je to totiž kvalitní pracovní notebook, který má s T440s mnohé společné (lehký, i když ne jako T440s; tenký, i když ne jako T440s; dokovatelný), má ještě o něco bytelnější (proto těžší) tělo než T440s, provedení víc připomíná starší ThinkPady (pogumované víko, hrubý povrch plastů, konstrukce plastů jako taková) a je samozřejmě v nižších konfiguracích. Pokukujete-li po prémiovém T440s, ale nemáte dost peněz, stačí vám základní TN displej a nižší konfigurace, blíž k T440s než T440 je už jen samotný T440s.

Yoga Tablet 2

Convertible-Tablet_Yoga-Tablet-2-Pro_13_W_Bluetooth-keyboard_01

Tablety Yoga jsou geniálně vymyšlená zařízení – díky válci na straně se tablet skvěle drží v ruce, vestavěný výklopný stojánek a věšák zajistí pohodlné používání během psaní na softwarové klávesnici, sledování filmu, skypování, čtení receptů při vaření nebo práci na stole. A to ani nemluvím o ve válci skryté vysokokapacitní baterii, díky které nebudete při běžném použití tablet nabíjet několik dní. Budu se opakovat, ale nemám rád Android. Yoga Tablet 2 10″ je ale tak dobrý tablet, že ho i s Androidem používám. Naštěstí si můžete vybrat nejen velikost (kompaktní 8″ verze, klasická 10″ varianta a 13″ pro fajnšmekry), ale i operační systém – máte-li nějakou korunu navíc, můžete investovat do modelů s Windows.

LenovoEMC PX2-300D

73316_thumb

Teď trochu vybočím ze stereotypu a nedoporučím ani tablet, ani notebook, ani mobil, ale síťové úložiště (NASku). Vždy jsem tvrdil, že je to pro běžného smrtelníka zbytečné zařízení, ale to je tak se vším, co považujeme za „zbytečný luxus“. Ale až do chvíle, kdy to zkusíme na vlastní kůži – už najednou hlasové ovládání, automatické řazení, podsvícenou klávesnici, IPS displej nebo NAS server prostě chceme. Na NAS LenovoEMC PX2-300D, kterou mám doma, jsem sesbíral a uložil data ze všech externích disků po bytě – od filmů, seriálů, videí z kamery, hudby, obrázků, až po pracovní dokumenty. Oblíbený seriál pustím teď na Xboxu, tabletu, notebooku, telefonu, a to nejen doma, ale i během návštěvy rodičů (díky, ehm, cloudu). Nemusíte samozřejmě kupovat zrovna profesionální PX2, IX2 je dobrá volba, IX4 na doma skvělá volba.


Adam Ležák doporučuje…

ThinkPad X240

P6120103_thumb

Nejvíce zajímavý a sexy notebook mi momentálně přijde ThinkPad X240. Je to velmi malý a lehký subnotebook, disponuje IPS displejem s rozlišením větším, než potřebuji, výkonem, který v případě Core i7 označím jako dostatečný, nikoliv ale s rezervou a kombinací baterií, který jej udrží při životě více než 10 hodin. Co je z mé strany problém, tak absence jakékoliv dedikované grafické karty, se kterou by byla možnost připojit čtyři monitory, a naprosto zásadní problém pro mě je TrackPoint bez vyhrazených tlačítek.

Lenovo S660

Nic dalšího mě osobně momentálně neláká, ale velmi se mi líbí smartphone S660, který nabízí naprosto zdrcující poměr užitné hodnoty a ceny, proto jej pravděpodobně doporučím, když po mně někdo z okolí bude chtít doporučit smartphone už jen kvůli té vlastnosti, že má vysokou výdrž na baterii.


Jiří Pitek doporučuje…

Vibe X2

Lenovo Vibe X2

Co bych si koupil já? Za poslední dobu jsem byl a stále jsem unešený z Lenovo Vibe X2. Pokud bych si měl teď kupovat mobil, určitě bych jej hodně zvažoval. Design je prvotřídní, displej ohromující, výkon až přebytečný.

Yoga Tablet 2 8″ s Windows

Convertible-Tablet_Yoga-Tablet-2_08_W_Hero_01

K telefonu by se slušel pořádný tablet – 8″ Yoga Tablet 2 s Windows, protože výdrž baterie je exceletní a nerad s sebou tahám spoustu kabelů a nabíječek.

ThinkPad W541

W541_product-454x6801

Posledním přáním by byl nejspíš notebook, ale tady je volba velmi složitá. Nejspíše bych si počkal na novou sérii W a to z důvodu jednoduchého: že by se měla vrátit tlačítka TrackPointu.


Petra Ruskovská odporúča…

ThinkPad Yoga

PC040119_thumb

Tento typ konvertibilného Ultrabooku predstavuje podľa mňa jedinú použiteľnú kombináciu dotykového displeja a notebooku. Dôvodom sú rozličné režimy položenia, a nielen to, ThinkPad Yoga vám poskytne skvelú lift-n-lock klávesnicu, ktorá zabráni vniknutiu omrviniek od jedla, špiny a pod. Nehovoriac o vysokej kvalite prevedenia, možnosti dokovania cez OneLink, vynikajúcej ThinkPad klávesnici a možnosti digitizéru. Predstavuje ultimátny pracovný nástroj, ktorý by som odporúčala každému, kto pracuje s grafikou, robí náčrty, modely, kreslí alebo len túži vlastniť naozaj zmysluplný konvertibilný pracovný Ultrabook za pomerne rozumnú cenu.

Yoga Tablet 10 s Windows

Convertible Tablet_Yoga Tablet 2_10_W_Hero_01

Počas premýšľania nad kúpou som sa vždy zameriavala na kvalitné zariadenia za primerane rozumnú cenu, ktoré mi budú slúžiť pár rokov. Zo začiatku to boli výhradne multimediálne zariadenia, teraz sa zameriavam viac na kombináciu práce a zábavy. Práve preto odporúčam tablet s operačným systém Windows, ktorý poskytne nielen zábavu, ale je využiteľný aj na prácu. Yoga Tablet 2 10 naviac disponuje kĺbom pre pohodlnejšie držanie, ktorý umožňuje rozličné polohovania, teraz už dokonca aj zavesenie. Konečne je k nemu, resp. k novej generácii Yoga tabletov, použiteľná klávesnica s českými popismi. Má FHD displej, predinštalované Microsoft Office 365 na rok zdarma, prekvapivo kvalitné reproduktory s podporou Dolby Digital Plus a neuveriteľnú výdrž až 18 hodín (naozaj overenú).


Václav Švec doporučuje…

ThinkPad E440 + OneLink Dock

P1040483_thumb1

Během uplynulého roku jsem měl možnost testovat mnoho produktů Lenovo a o velké části z nich jsem psal i zde na blogu. Pokud bych měl z těch všech produktů vybrat jeden, který by byl zvlášť doporučeníhodný, byl by to (možná trochu překvapivě) ThinkPad E440. Důvody jsou vcelku prosté: jedná se totiž o notebook kvalitně zpracovaný, s vysokým výkonem a přesto tichým a účinným chlazením. Přidejte k tomu možnost takřka plnohodnotného dokování přes OneLink doplněnou o příznivou cenu a dostanete velmi zajímavou volbu jak do domácnosti, tak do menších firem.

Yoga Tablet 2

Convertible Tablet_Yoga Tablet 2 Pro_13_A_Hero_01

Druhým letošním produktem, který si mě získal, je bezesporu Yoga Tablet 2. Tento tablet nabízí vše potřebné, od kvalitního Full HD IPS displeje, přes dostatečný výkon, až po možnost mobilního internetového připojení skrze LTE. To, co jej ale odlišuje od konkurence, je povedená a promyšlená konstrukce obsahující baterii s (pro tablet) nevídanou kapacitou a praktický stojánek. Rovněž oceňuji možnost volby mezi 8- a 10palcovou variantou.


Tomáš Valenta doporučuje…

ThinkPad L440

DSC05835

Z letošní nabídky ThinkPadů ’40 řady mě jednoznačně nejvíce oslovil ThinkPad L440. I přes některé ústupky a nedostatky (chybějící podsvícení klávesnice, horší pozorovací úhly displeje, chybějící tlačítka TrackPointu) se jedná o dobře zpracovaný notebook s vynikající mechanikou klávesnice a tichým chlazením. Pokud nad modelem L440 přemýšlíte, určitě bych si trochu připlatil za nejvyšší model, který oproti ostatním nabízí nadstandardní 256 GB SSD disk.


Jakub Vaněk doporučuje…

Vibe X2

VIBE-X2_Red_Hero_01

K letošním Vánocům si určitě vyberu kombinaci smartphonu a notebooku. Právě telefony Lenovo od srpnového oficiálního uvedení na trh na mě udělaly obrovský dojem. Zejména pak Lenovo Vibe X2, o kterém jsem mohl na tomto blogu sdílet své dojmy. V první řadě mě zaujal originální styl a provedení. Přiznám, že druhá generace nadstavby Vibe UI si mě více získala než ta první, proto další důležité části výbavy jako výkon a výdrž už v mém hledáčku neměly takovou pozornost. Dám v mnohém na první dojem, u Vibe X2 ho nezkazil žádný další. Uměl bych si představit rok 2015 po jeho boku.

IdeaPad U430p

P9011172

K telefonu přidám notebook. Pro mě spíše z řady IdeaPad a možná nejlépe nejnovější Yogu 3 Pro, jenže jsme ještě neměli šanci se seznámit. Nerad bych kupoval zajíce v pytli. Tím rozhodně není pěkný Lenovo IdeaPad U430p. I když loňský model, stále k dostání a padli jsme si do noty. Oceňuji v jeho červeno-černé kombinaci (i pro chlapa) tmavou část klávesnice s podsvícením, které mi zachránilo mnohé mé noční psavé momenty. Stejně tak bych si dnes již nevybíral jiný než matný displej. Vůbec nevadí, že do konfigurace se dostal “pouze” Intel Core i5-4200U Haswell s integrovanou grafickou kartou, za to Full HD displejem. Preferuji styl, takže bych s této kombinace dárků byl nadšený.


Vojtěch Vymětal doporučuje…

Kdybych si měl k letošním Vánocům přát notebook, rozhodoval bych se mezi dvěma zařízeními. Můj výběr se odvíjí od faktu, že jsem student a často cestuji. Hodně také, jako správný student, pracuji na počítači večer a pozdě v noci. Můj výběr tedy padá na řadu Idea, konkrétně tedy na modely U330p a Yoga 2 13.

IdeaPad U330p a Yoga 2 13

P525022241 YOGA-2-13_Orange_Standard

Oba výše zmíněné notebooky mají podsvícenou klávesnici, která se hodí při práci ve tmě. Vybral bych si je také především díky nízké váze a velké výdrži na baterii, která se na obou zařízeních pohybuje až kolem 9 hodin (papírově). Najdeme zde 13palcový displej, v případě některých modelů U330 dokonce antireflexní. V závislosti na konkrétních modelech si pak můžeme vybrat konfiguraci od procesoru Intel Core i3 a 4 GB RAM s HD rozlišením, až po procesor Intel Core i7, 8 GB RAM a Full HD rozlišení. Lenovo Yoga 2 13 disponuje dotykovým displejem, který můžeme najít i u některých modelů U330 (touch).

Oba tyto notebooky se mi vzhledově líbí a také díky certifikaci Ultrabook se z nich stává pěkný, stylový a především funkční nástroj pro nenáročnou práci a zábavu.

Tip: Nestačila vám tato doporučení? Věděli jste, že autoři blogu radí v poradně SprávnýNotebook.cz?

Odpovědět

comment-avatar

Informace: Žádné osobní údaje nejsou povinné! Povinný je pouze text komentáře.


Související příspěvky