Změna Vibe UI na výchozí Google Launcher

29. 10. 2014 | 20

Dnes se podíváme na to, jak u některých telefonů Lenovo lze elegantně změnit dodávané uživatelské prostředí Vibe UI (Lenovo UI) na výchozí Google Launcher. Postup je velice jednoduchý, vše si popíšeme a můžete se na jednotlivé kroky s námi podívat i na přiloženém videu.

Následujícím postupem nebude nijak dotčena záruka zařízení, ani se nejedná o změnu ROM. Není se tedy třeba ničeho bát.

Postup

  1. Najděte si aplikaci Nastavení a otevřete ji.
  2. Přesuňte se do nejspodnější části a vyberte položku Info o telefonu.
  3. Zde vybereme položku Informace o verzi.
  4. Zde je nutné asi 5x (bude znázorněno) poklepat na volbu Číslo verze softwaru – nutný počet poklepání se vám bude znázorňovat dole zprávou, následně se po dokončení objeví potvrzení, že máte nyní developerské prostředí zapnuto.
  5. Vrátíme se zpět do základní nabídky Nastavení a hned nad Info o telefonu nyní najdeme menu Pro vývojáře, vybereme a nahoře vpravo je nutné posunout posuvník, aby se vývojářské prostředí ještě po zapnutí aktivovalo.
  6. Nyní už můžete zvolit nabídku Přepnout uživatelské rozhraní systému, následně se dostaneme do menu, které nám oznamuje, že při provádění tohoto postupu nepřicházíte o data ani záruku. Zde na spodu vybereme možnost Přepnout na uživatelské rozhraní Google.
  7. Telefon se nás zeptá, zda-li chceme restartovat telefon, zvolíme OK.
  8. Telefon se restartuje a přepne do Android Recovery, kde proběhne změna prostředí, telefon se znovu restartuje a po nabootování již budeme mít aktivní výchozí Google Launcher místo rozhraní Vibe UI od Lenova.

Video

Odpovědět

comment-avatar

Informace: Žádné osobní údaje nejsou povinné! Povinný je pouze text komentáře.


Související příspěvky