Lenovo S660: První pohled

5. 12. 2014 | 2

Máme tu další smartphone od Lenova – S660. Je to telefon mnoha tváří – cenou spadá spíše na vrchol nižší třídy, zatímco funkčností a výkonem se pohybuje někde mezi střední a vyšší střední třídou. Alespoň z mého pohledu. Dnes si řekneme základní informace o telefonu, ukážeme několik fotografií; detaily, hlavně z praktického používání, prozradím v plnohodnotné recenzi.

Už je to nějakou dobu, co Lenovo v ČR oznámilo oficiální vstup na trh mobilních telefonů, dnes by se možná dalo říci čistě smartphonů. V souvislosti s tím se začaly tyto smartphony dostávat do rukou novinářům a přispěvatelům LBCZ, takže jste už mohli vidět recenze a představení jednotlivých modelů. Jmenovitě vrcholného Vibe Z2 Pro, vyšší třídy S860 a S850, no a v neposlední řadě A536, jehož je S660, minimálně pro mě, duchovním nástupcem, možná snad i „faceliftem“ k lepšímu.

Jednoduse elegantni, no ne?

Jednoduše elegantní, no není?

Co se skrývá pod kapotou?

Vlastně, abych tak řekl, na první pohled nijak zvlášť zajímavé záležitosti, ale rozhodně není zač se stydět:

 • CPU: Mediatek MT6582M 1,3GHz – čtyřjádrový
 • RAM: 1 GB
 • ROM: 8 GB, rozšiřitelná o micro SDHC až do 32 GB
 • GPU: Mali-400MP2
 • Displej: 4,7″ IPS 540 x 960 bodů
 • Fotoaparát: 8MPx s LED přisvícením a VGA kamera na přední straně
 • Baterie: 3 000 mAh
 • Váha: 151 g
 • Rozměry: 137 x 68,8 x 10 mm
 • Podpora dual SIM standardní velikosti
 • Android 4.4.2
Pohled na telefon bez hliníkových zad

Pohled na telefon bez hliníkových zad. Povšimněte si SIM karet.

Pokud bych HW telefonu měl shrnout v praxi, tak je jednoduše „tak akorát“ včetně lehké rezervy. Pokud se podíváte, kolik telefon zhruba stojí (od 4500,-), tak nevím, co si přát lepšího. Procesor je dostatečně výkonný na to, abyste ho nikdy nepřistihli „na švestkách“, takže zpomalení OS či aplikací se zkrátka nekonají, a to také díky sekundaci 1GB operační paměti. Displej je opět velmi slušný – v rastru stěží uvidíte jakékoliv pixely a barvy jsou pěkné. Pokud bych měl o něčem říci negativum, tak to bude fotoaparát, nicméně je to trochu složitější. Zkrátka, fotoaparát v zařízení za 4500,- naprosto v pořádku, ale vzhledem ke kvalitám celku na sebe kvalita fotografií upozorňuje, takže je nejslabším článkem telefonu. V této relaci se ale není vůbec za co stydět. Co se týká kvality zvuku jdoucího z telefonu, tak mé laické ucho neslyší nic, co by mě uráželo. Zvuk je relativně čistý i hlasitý. Zkrátka mi stačí.

Telefon dále vyniká dvěma vlastnostmi. Podporuje dvě SIM standardní velikosti, a to tak, že zkrátka dobře – oba sloty umí používat 3G atp., záleží jen na vás, který k jakým službám využijete, a integrace do systému je relativně dobrá, přehledná a tak nějak plní, co od ní čekám. Druhou výhodou, shodou okolností také typickou pro smartphony Lenovo, je poměrně velká baterie o kapacitě 3 000 mAh, což je opravdu velká výhoda. Telefonu to umožňuje vydržet na baterii při mém používání 2-3 dny.

Vzhled, zpracování

Telefon je až překvapivě dobře zpracován. Dominantní prvek je v této třídě samozřejmě plast, ale to není žádná nevýhoda, ani „lacinost“, jak si někteří dnes krátkozrace myslí. Plast je slícován naprosto perfektně, tuhost je… tuhá a tlačítka mají naprosto nádherný mechanický stisk informující o provedené akci a jdou perfektně poznat po hmatu. Na designu telefonu vyniknou hlavně hliníková záda telefonu, která jsou plně odnímatelná a chrání primárně baterii s reproduktorem. Velmi krkolomně se z telefonu sundávají (ten dojem, kdy máte pocit, že to nehet za chvíli vzdá), ale pokud to děláte několikrát ročně, tak není problém.

Těšte se!

Toto byla jen malá ochutnávka, telefon ještě stále testuji v dual SIM provozu, takže vám přinesu snad poměrně komplexní informace, a to i v přímé konfrontaci s mým běžným telefonem – Samsung Galaxy S4 s nainstalovaným CyanogenMod. Momentální dojmy jsou takové, že hardware telefonu je v tomto celku brilantní, což se nedá říci o software, který trpí „porodními“ bolestmi. Nicméně když přihlédnu k ceně zařízení, osmělím se jej označit jako „číňanobijce“, protože nevidím reálný důvod, proč upřednostit noname modely před tímto telefonem. Resp. cena, či chybějící výkon to určitě nebude…

Pokud máte nějaké konkrétní otázky, napište je do diskuze, pokusím se vám na ně v recenzi odpovědět, případně, pokud bude ještě možnost, tak i vyzkoušet na zařízení.

Odpovědět

comment-avatar

Informace: Žádné osobní údaje nejsou povinné! Povinný je pouze text komentáře.


Související příspěvky