Lenovo představilo ThinkPad 10 tablet

17. 5. 2014 | 10

ThinkPad 10 tablet

Od chvíle, kdy Microsoft představil svou vizi budoucnosti, která je spojena s pohodlným ovládáním Windows 8, se výrobci začali soustředit především na dva druhy PC – hybridní laptopy a tablety pro všechno. Proto se Lenovo pustilo do boje, kde chce zákazníkům přinést spojení obojího, a to svým novým ThinkPadem 10, což je 10” tablet, který zapadá do tradiční ThinkPad estetiky – má černou (grafitovou) hliníkovou povrchovou úpravu a červené akcenty. Podívejme se, co nového přináší!

 

Novinky, které s tabletem přichází

Novinka v podání ThinkPadu 10 je přímým nástupcem svého předchůdce – ThinkPad Tabletu 2 a doplňuje rodinu profesionálních ThinkPad tabletů vedle nedávno představeného ThinkPadu 8.

 

Novinka přináší úžasný displej s rozlišením 1920 x 1200 bodů, kde použitý panel je samozřejmě typu IPS. Je rovněž samozřejmostí, že se Lenovo rozhodlo upgradovat také mozek tabletu, tedy procesor. Ten je nyní zastoupen 4jádrovým Atomem (“Bay Trail”), který by měl pomoci k tomu, aby se tablet dal používat i jako opravdový počítač.

 

Uvnitř tabletu nalezneme dále 4 GB paměti RAM, která je doplněna až o 128GB úložný prostor, ten je dále možno rozšířit pomocí SD karet. Tablet je standardně dodáván také s perem s digitizérem, nicméně na tabletu nenajdeme pro pero žádnou “úschovnu”, jako je tomu například u ThinkPadu Yoga či ThinkPad Tabletu 2, nicméně lze ji nalézt ve volitelném příslušenství, jako jsou dokovací klávesnice apod..

 

lenovo-thinkpad-10-tablet-hands-on4_2040_verge_super_wide

 

Zadní fotoaparát nám nabízí celkem kvalitních 8 MPx pro zachycení obrázků, ale i kvalitnějšího videa, přední kamerka pro videohovory pak nabízí tradiční 2 MPx. Lenovo slibuje, že vestavěná baterie by měla tablet udržet při životě až celých 10 hodin. U tabletu také bude možnost doplnění o volitelné 4G (LTE), čtečku otisků prstů a čtečku čipových karet Smart Card. Tablet je pak poháněn systémem Windows 8 Pro.

 

I nyní je zde kladen důraz na to, aby byl tablet využíván ve více režimech. Lenovo tak zde nabízí novou “Ultrabook Keyboard”, která začíná na příjemných $129. Lenovo se u ní rozhodlo pro spojení podobného typu, jaký jsme mohli vidět například u Miixu 2 11 (tedy fyzický konektor), místo toho, aby zde bylo využito Bluetooth či jiné bezdrátové technologie. Navíc bude dostupná i klávesnice, která se nápadně podobá té z tabletu Surface od Microsoftu, kde její cena bude začínat na $119. Těšit se můžeme například také na Lenovo "Quickshot" cover (jako u ThinkPad 8 tabletu – pouzdro, které usnadňuje focení), začínající na $59.

 

                 Výstřižek1lenovo-thinkpad-10-tablet-hands-on3_2040_verge_super_wide

 

Příslušenství

Na unboxing videu ukázalo tradiční duo Lenova, Gavin O’Hara a Kevin Beck, tablet ThinkPad 10 včetně několika kousků zajímavého příslušenství:

  • nechyběla dokovací stanice (podobná jako u ThinkPad Tabletu 2 jen s lesklým čelem – s tabletem se spojuje proprietárním konektorem a nabídne skrze něj USB 3.0 hub, napájení, ale i HDMI a audio),
  • dokovací klávesnice (provedením velmi podobná jako klávesnice pro tablety Miix 2 – viz naše recenze Miix 2 11; nabídne jeden úhel nastavení obrazovky, spojuje se magneticky, “bodovým” konektorem, tablet se dá do klávesnice “zavřít” jako se zavírá víko notebooku),
  • zmíněné pouzdro QuickShot, které díky sklopnému růžku překrývajícímu kameru umožňuje velmi rychlé a pohodlné focení,
  • odolné, vícevrstvé, gumovo-plastové pouzdro včetně ochrany displeje a portů (to využijí především uživatelé, kteří nosí tablet stále s sebou, na ruce – ať už pracují jako výjezdní technici, pojišťovací likvidátoři, kontroloři zásob, skladníci, …).

 

Cena tabletu a dostupnost

Tablet samotný by měl být celosvětově dostupný již v červnu od $599. Spolu s klávesnicí vás set vyjde tedy na celkových $728, nicméně pokud chcete opravdu stroj, který dokáže splnit vícero funkcí zaráz, jeví se nový ThinkPad 10 jako skvělá volba a určitě si najde mnoho příznivců. Dostupnost a cena v České republice zatím není známá. Očekáváme ale, že u nás bude po vzoru ThinkPad 8 tabletu verze i s LTE.

 lenovo-thinkpad-10-tablet-hands-on2_2040_verge_super_wide

 

Zdroj obrázků: Engadget a The Verge

Odpovědět

comment-avatar

Informace: Žádné osobní údaje nejsou povinné! Povinný je pouze text komentáře.


Související příspěvky