Lenovo Vantage: jedna aplikace pro péči o zařízení

17. 12. 2017 | 3

Po přechodu na „dlaždicové“ aplikace s Windows 8 a 8.1 nyní Lenovo opět přepracovalo svou nabídku aplikací – nově je konečně kombinuje do jedné s názvem Lenovo Vantage. Pojďme se na ni podívat!

S příchodem Windows 8 se v počítačovém světě ledacos změnilo, na což muselo reagovat také Lenovo. Sbohem dalo aplikacím Lenovo ThinkVantage Tools a po delší krystalizaci výsledného produktu se s námi usadila dvojice moderních, „dlaždicových“ aplikací Lenovo Companion (která nabízela funkce zaměřené na starost o zařízení, záruky, návody, tipy a aktualizace) a Lenovo Settings (ta zase – jak název napovídá – nabídka podrobnější nastavení převážně specifických funkcí zařízení Lenovo).

O „krystalizaci“ píšu proto, že Lenovo aplikace celkem často upravovalo na základě zpětné vazby uživatelů. Nejhlasitější skupinou celkem logicky byli uživatelé ThinkPadů, jímž s příchodem nových Windows a ovládacích aplikací zmizely oblíbené funkce jako správa nabíjení baterie, která se však (spolu s dalšími funkcemi) vrátila.

Nicméně nikdy mi popravdě nešlo do hlavy, proč jsou aplikace dvě, když si vzájemně lezly do zelí – Companion nebyl vyloženě jen společník, některé její funkce spíše patřily pod střechu Settings a naopak. To zřejmě nyní naznalo i Lenovo, a tak obě aplikace celkem elegantně kombinuje v nové aplikaci Lenovo Vantage (název, odkazující na starší časy, se mi líbí).

Co Lenovo Vantage nabízí

Lenovo Vantage je veskrze jednoduchá, elegantní a přehledná aplikace, která – jak jsem zmínil – kombinuje kompletní sadu funkcí aplikací Lenovo Companion a Lenovo Settings. Svou nabídku dělí do několika základních sekcí:

Stav a podpora

V této sekci můžete zkontrolovat hardware zařízení typickou sérií testů, zobrazit uživatelskou příručku, ověřit stav záruky a přečíst si rady a tipy od Lenova.

Nastavení hardwaru

Oddíl nastavení hardwaru je přenesením aplikace Lenovo Settings. Část „napájení“ obsahuje všechna podrobná nastavení včetně nastavení prahů nabíjení baterie, letového režimu, trvale napájeného USB konektoru a další. Zobrazit je také možné stav baterie na hlavním panelu.

Audiovizuální nastavení cílí na kameru, displej, mikrofon a reproduktory.

Inteligentní nastavení zahrnuje automatické funkce úpravy obrazu, zvuku a jiné.

Vstup ovládá vstupní zařízení, typicky touchpad a TrackPoint, ale také funkční klávesy.

Aktualizace systému

Sekci aktualizace systému netřeba příliš obšírně komentovat – vyhledá aktualizace Lenovo a nabídne také kontrolu aktualizací Windows včetně odkazu na web stahování ovladačů Lenovo.

Zabezpečení Wi-Fi Lenovo

Novinkou je podpora zabezpečení Wi-Fi, kdy aplikace na základě polohy kontroluje Wi-Fi síť, ke které jste připojeni a upozorní na podezření infikované či podvodné sítě.

Jaký tedy Lenovo Vantage je?

Aplikace Lenovo Vantage není ničím průlomovým, je to spíše logický krok konsolidace nabídky aplikací Lenovo, kdy namísto dvou rozdělených aplikací Lenovo Companion a Lenovo Settings aktuálně Lenovo nabízí pro zjednodušení aplikaci jednu. Ta věrně (a někdy přímo) kopíruje funkce zmíněných aplikací a balí je do elegantního, moderního kabátku pro snadný přehled.

Odpovědět

comment-avatar

Informace: Žádné osobní údaje nejsou povinné! Povinný je pouze text komentáře.


Související příspěvky