Notebooky Lenovo LaVie Z se pozvolna chystají do ČR

Notebooky Lenovo LaVie Z se pozvolna chystají do ČR

V příštích několika týdnech se dostane na pulty českých obchodů i dvojice velmi zajímavých notebooků Lenovo LaVie Z. Zaujmou zejména vysokou mobilitou, čímž tvoří jakousi alternativu k řadě Yoga. Notebooky Lenovo LaVie Z se budou prodávat ve dvou vzájemně se doplňujících verzích: obě, notebooková HZ550 a konvertibilní HZ750 se chlubí rekordně nejnižší hmotností na poli 13“ zařízení. Model LaVie Z HZ550 díky tomu působí dojmem ThinkPadu X1 Carbon v „civilním“ provedení. Lenovo na vývoji těchto zařízení spolupracovalo s japonskou společností NEC.

Modely nabídnou kromě zmíněné rekordně nízké hmotnosti také nízkou tloušťku. Přesto by si měly zachovat solidní a pevné provedení, a to i díky konstrukci ze slitiny magnesia a lithia (Mg-Li)3. Konvertibilní model (HZ750) nabídne dokonce překlápěcí konstrukci s možností vyklopení obrazovky až do úhlu 360°. Výpočetní výkon obstará pátá generace procesorů Intel Core. K mání budou také konfigurace s až WQHD rozlišením displeje (2560×1440 pixelů), v nabídce budou také verze s dotykovým panelem. O kvalitu obrazu se není třeba bát, obrazovky budou disponovat technologií IGZO.

Lenovo-LaVie-Z-HZ550

Cena bude pravděpodobně startovat na 30 000 Kč za model HZ550, konvertibilní HZ750 bude o něco dražší. Na přesné datum zahájení prodeje v ČR si musíme ještě počkat, pravděpodobně se ale nových tenkých notebooků dočkáme během několika týdnů.

 • Petr Vones

  Na leve strane vidim indikacni stavove LED, neni to zastarale ? :-) Stejne tak klavesa Pause. Ten notebook vyzaduje jeste nekolik inovaci.

  • Tomáš Valenta

   IdeaPad jde obecně tak nějak „proti proudu“… Díky Bohu :)
   O W10 bych se příliš nebál, když bylo velké množství starých zařízení aktualizováno na W8.

 • zaky

  Dobrý den, už se ví kdy se dostanou Lenovo Z do Cech?