Notebooky Lenovo LaVie Z se pozvolna chystají do ČR

20. 6. 2015 | 3

V příštích několika týdnech se dostane na pulty českých obchodů i dvojice velmi zajímavých notebooků Lenovo LaVie Z. Zaujmou zejména vysokou mobilitou, čímž tvoří jakousi alternativu k řadě Yoga. Notebooky Lenovo LaVie Z se budou prodávat ve dvou vzájemně se doplňujících verzích: obě, notebooková HZ550 a konvertibilní HZ750 se chlubí rekordně nejnižší hmotností na poli 13“ zařízení. Model LaVie Z HZ550 díky tomu působí dojmem ThinkPadu X1 Carbon v „civilním“ provedení. Lenovo na vývoji těchto zařízení spolupracovalo s japonskou společností NEC.

Modely nabídnou kromě zmíněné rekordně nízké hmotnosti také nízkou tloušťku. Přesto by si měly zachovat solidní a pevné provedení, a to i díky konstrukci ze slitiny magnesia a lithia (Mg-Li)3. Konvertibilní model (HZ750) nabídne dokonce překlápěcí konstrukci s možností vyklopení obrazovky až do úhlu 360°. Výpočetní výkon obstará pátá generace procesorů Intel Core. K mání budou také konfigurace s až WQHD rozlišením displeje (2560×1440 pixelů), v nabídce budou také verze s dotykovým panelem. O kvalitu obrazu se není třeba bát, obrazovky budou disponovat technologií IGZO.

Lenovo-LaVie-Z-HZ550

Cena bude pravděpodobně startovat na 30 000 Kč za model HZ550, konvertibilní HZ750 bude o něco dražší. Na přesné datum zahájení prodeje v ČR si musíme ještě počkat, pravděpodobně se ale nových tenkých notebooků dočkáme během několika týdnů.

Odpovědět

comment-avatar

Informace: Žádné osobní údaje nejsou povinné! Povinný je pouze text komentáře.


Související příspěvky