Motorola a Lenovo: 5 věcí, které byste měli vědět

Motorola a Lenovo: 5 věcí, které byste měli vědět

Včera, 30. 10. 2014, byl oficiálně uzavřen obchod mezi Motorolou Mobility (potažmo Googlem) a Lenovem. Co z této akce můžeme vyvodit? Na veškeré podrobnosti se podíváme v našem článku.

1. Díky nákupu se Lenovo stane velkým hráčem v celosvětovém smartphone průmyslu

Yang Yuanqing říká:„Když jsme se dnes ráno probudili, tak byla naše společnost rázem světově 3. největší výrobce telefonů. Skvělá historie Lenova v oblasti smartphonů je nyní obohacena díky světově proslulé Motorole a hlavně díky novým kolegům po celém světě, kterých je na 3 500.“

2014-08-XX_Motorola-Business

2. Motorola i Lenovo spolu sdílí historii v oblasti inovací

Mnoho lidí by mohlo namítnout, že stoupající úspěch Lenova je zapříčiněn tím, že lidem již nestačí obyčejné věci, ale chtějí změnu – typicky notebooky Yoga. Od automobilových rádií z roku 1930, první komerční telefon v 80. letech, až po legendární model Razr a nyní tak oblíbený Moto X, se Motorola docela hodně vyhoupla jako všeobecný průkopník.

2014-08-XX_Motorola-Innovation

3. Lenovo i Motorola spolu sdílí i historii skrytou ve vesmíru

Motorola se nacházela – obrazně řečeno – i ve vesmíru při letu na Měsíc v roce 1969, zatímco si zarytí ThinkPad fanoušci jistě rádi uvědomují, že Lenovo ThinkPad notebooky jsou jediné certifikované notebooky, které lze používat na mezinárodní vesmírné stanici ISS.

2014-08-XX_Motorola-Space

4. Nová společná produktová řada firem Lenovo a Motorola je smrtící

Určitě už mnoho lidí vidělo perfektní Moto X, ale viděli jste například i Motorola hodinky – Moto 360? Všechny tyto produkty nejen vypadají velice pohledně a sexy, navíc si ale skvěle rozumí s produkty, jako jsou ThinkPady či Yoga tablety.

2014-09-XX_Motorola-Product-Fam

5. Fanoušci Motoroly si velmi brzo uvědomí, nakolik jsou podobní těm od Lenova – speciálně těm od ThinkPadů

Vedení Motoroly i Lenova to na sociálních sítích, jako např. Twitter či Facebook, vycítilo velice rychle. Fanoušci Motoroly byli jak neurvalí z toho, jak se těší, co nové spojenectví oběma stranám nabídne.

557_gsmarena-001

Nová budoucnost se nám právě dnes otevírá, proto budeme bedlivě sledovat její nadcházející kroky vpřed! A co vy? Co na spojení těchto dvou gigantů říkáte?

 • Mám rád Lenovo a mám rád Motorolu (i když už jsem jí bohužel pár let nevěrný, ale byl jsem hrdým majitelem mj. Razru2 V8), takže se mi tohle „spojení“ líbí. Uvidíme, jak se to bude vyvíjet dál.
  Jen nějak nerozumím tomu, že CEO Lenova prohlašoval, jak se budou telefony Motorola prodávat i v ČR, ačkoliv na IFA pánové povídali, jak se na žádném trhu nebude prodávat Motorola a Lenovo zároveň. :-)

  • Lukáš

   Podle mě na některých trzích má smysl nabízet obojí, typicky právě Evropa… Amerika zůstane Motorole, Asie Lenovu…

   • Tak si říkám, že ta informace v článku chybí :-D

    • Lukáš

     Doplňovat to tam nebudu, je to jen moje spekulace :D… Není to nic oznámeného.

     • V media callu včera, kterého jsem se bohužel nemohl zúčastnit, to prý zaznělo.

     • Lukáš

      No vidíš, přišli jsme o důležité info :D…