IdeaCentre C440 a nefunkční dálkové ovládání

22. 6. 2013 | 3

V poslední době začaly na technickou podporu, prodejce a servisy přicházet dotazy na problém s All-in-One počítačem Lenovo IdeaCentre C440 s TV tunerem, ve kterých si uživatelé stěžují na nefunkční dálkové ovládání. Situaci jsme prověřili se zástupci Lenovo a přinášíme řešení.

Popis problému

K All-in-One počítači Lenovo IdeaCentre C440 ve výbavě s televizní kartou (TV tunerem) je v balení dodáván také dálkový ovladač pro pohodlné sledování televize a ovládání dalších funkcí. Uživatelé si stěžují, že dálkové ovládání není funkční, resp. že na jeho povely počítač nereaguje.

Kde je problém? Dálkové ovládání nedokáže ovládat operační systém jako takový, vždy dokáže pracovat pouze v aplikacích, které podporu pro dálkové ovládání mají.

Řešení problému

Aby mohlo dálkové ovládání fungovat, je třeba používat pro sledování televize nebo práci s multimédii software, který dálkové ovládání dokáže využít a který s ním umí pracovat. Jedním z těchto aplikací je Windows Media Center, multimediální centrum, které však již ve Windows 8 není dostupné a je možné si jej dokoupit zvlášť. V počítači je však předinstalovaná aplikace od výrobce TV tuneru (od AverMedia), ve které dálkové ovládání rovněž funguje.

240598-lenovo-ideacentre-a310-remote-25255B2-25255D

Stručně a jasně: používejte software předinstalovaný v počítači (AverMedia), nebo zakupte Windows Media Center.

Prosím, pokud máte podobný problém se svým All-in-One C440, podělte se s námi v diskusi, zda byly vaše problémy vyřešeny. Neměli jsme možnost C440 si půjčit a řešení otestovat. 

Odpovědět

comment-avatar

Informace: Žádné osobní údaje nejsou povinné! Povinný je pouze text komentáře.


Související příspěvky