Miix 2 11: výkonnostní testy

Miix 2 11: výkonnostní testy

image

Podrobili jsme novinku v podobě 11″ Windows 8.1 tabletu s hardwarovou výbavou úspornějšího notebooku několika zátěžovým testům, abychom jí dali pořádně do těla a aby mohla ukázat, co všechno v sobě má. Jdeme na to!

Parametry testované konfigurace

 • CPU: Intel Core i3-4012Y (2 jádra / 4 vlákna, 1,5 GHz, 11W TDP)
 • RAM: 4 GB DDR3
 • Úložiště: 128GB SSD
 • Integr. grafika: Intel HD Graphics 4200
 • Displej: 11,6”, FHD rozlišení, IPS, lesklý, dotykový
 • Wi-Fi, Bluetooth
 • Baterie: 2článková, uživatelsky nevyměnitelná

Miix 2 11 nám nabízí nejen možnosti tabletu, ale i částečnou náhradu notebooku, tomu musí také patřičně odpovídat i výbava, proto zde Lenovo vsadilo na osvědčený dvoujádrový procesor Intel Core i3-4012Y s taktem jader 1,5 GHz. Tento procesor je zástupcem z početné rodiny úsporných procesorů, kde nepřijdete o tak moc výkonu, nicméně delší životnost na baterii je velmi znatelná.

Tip: Představení a recenze Lenovo Miix 2 11.

O grafiku se tu stará integrovaná grafická karta Intel HD Graphics, která si nicméně poradí i s hrami nejen ze Store, ale dokážete s ní bez problému rozjet i novější hry na střední/nízké detaily. Jako poslední články konfigurace jsou zde 4 GB DDR3 paměti RAM a 128GB SSD značky Samsung.

Výkonnostní testy
Zaměřil jsem se hlavně na obecný přehled toho, jak si Miix 2 11 vedl. Vynechal jsem u něj 3DMark, protože mi to přišlo jako hloupost u tohoto typu stroje.

image

Cinebench 11.5 – výkon CPU při renderingu a GPU v OpenGL

image
CrystalDiskMark – rychlost pevného disku (SSD)

image
image
image

PCMark8 – zhodnocení výkonu počítače

image
x264 Benchmark HD 5.0 – převod HD videa
Co se týká zhodnocení testů, tak si tablet vedl celkem slušně. Pokud se budeme bavit o procesorovém výkonu, tak tablet v tomto směru nijak výrazně nepokulhával, avšak se celkem znatelně zadýchával při grafických úkonech, kde s ním nebyla díky trhavému OS řeč. Co mě překvapilo, bylo použité SSD, které předvedlo celkem slušný výkon a tablet se za něj tedy opravdu nemusí stydět. Tablet je opravdu celkem použitelným pomocníkem při řešení normálních úkonů, které běžný člověk s tabletem chce dělat. V tomto ohledu nebude uživatel nijak omezen výkonem.
S tabletem jsem se celkem už za tu dobu sžil a musím říci, že pokud bych nevyžadoval jiné konstrukční řešení, tak by pro mě tablet byl skvělou volbou. Přesvědčil mě o tom, že se na něj můžu spolehnout díky dostatečnému výkonu, nádherné životnosti baterie na jedno nabití, nízké spotřebě a luxusní práci na použitém displeji.
Kdo tedy váhá, zda za něj obětovat přibližně 17 tisíc Kč (v použité konfiguraci), tak si myslím, že za ty peníze tablet/notebook jednoznačně stojí a chybu s ním neuděláte.
 • Craft

  V popisku grafické karty máte chybu není tam Intel HD 4400, ale HD 4200 (což dokládají i přiložené obrázky v testu).

  Bude nějaká verze s Intel HD 4400?

 • p

  Je tento tablet použitelný jako NVR ? (nahrávání videa z IP kamer)

 • Jan Bouma

  Dobrý den,
  chci se zeptat, dokážete odhadnout, jak si tento tablet (v konfiguraci Core i5-4202Y; 8GB RAM; 256 SSD) povede při práci s videem? (Pinnacle studio 18) Bude to použitelné na domácí video? Děkuji