Miix 2 11: výkonnostní testy

10. 4. 2014 | 5

image

Podrobili jsme novinku v podobě 11″ Windows 8.1 tabletu s hardwarovou výbavou úspornějšího notebooku několika zátěžovým testům, abychom jí dali pořádně do těla a aby mohla ukázat, co všechno v sobě má. Jdeme na to!

Parametry testované konfigurace

  • CPU: Intel Core i3-4012Y (2 jádra / 4 vlákna, 1,5 GHz, 11W TDP)
  • RAM: 4 GB DDR3
  • Úložiště: 128GB SSD
  • Integr. grafika: Intel HD Graphics 4200
  • Displej: 11,6”, FHD rozlišení, IPS, lesklý, dotykový
  • Wi-Fi, Bluetooth
  • Baterie: 2článková, uživatelsky nevyměnitelná

Miix 2 11 nám nabízí nejen možnosti tabletu, ale i částečnou náhradu notebooku, tomu musí také patřičně odpovídat i výbava, proto zde Lenovo vsadilo na osvědčený dvoujádrový procesor Intel Core i3-4012Y s taktem jader 1,5 GHz. Tento procesor je zástupcem z početné rodiny úsporných procesorů, kde nepřijdete o tak moc výkonu, nicméně delší životnost na baterii je velmi znatelná.

Tip: Představení a recenze Lenovo Miix 2 11.

O grafiku se tu stará integrovaná grafická karta Intel HD Graphics, která si nicméně poradí i s hrami nejen ze Store, ale dokážete s ní bez problému rozjet i novější hry na střední/nízké detaily. Jako poslední články konfigurace jsou zde 4 GB DDR3 paměti RAM a 128GB SSD značky Samsung.

Výkonnostní testy
Zaměřil jsem se hlavně na obecný přehled toho, jak si Miix 2 11 vedl. Vynechal jsem u něj 3DMark, protože mi to přišlo jako hloupost u tohoto typu stroje.

image

Cinebench 11.5 – výkon CPU při renderingu a GPU v OpenGL

image
CrystalDiskMark – rychlost pevného disku (SSD)

image
image
image

PCMark8 – zhodnocení výkonu počítače

image
x264 Benchmark HD 5.0 – převod HD videa
Co se týká zhodnocení testů, tak si tablet vedl celkem slušně. Pokud se budeme bavit o procesorovém výkonu, tak tablet v tomto směru nijak výrazně nepokulhával, avšak se celkem znatelně zadýchával při grafických úkonech, kde s ním nebyla díky trhavému OS řeč. Co mě překvapilo, bylo použité SSD, které předvedlo celkem slušný výkon a tablet se za něj tedy opravdu nemusí stydět. Tablet je opravdu celkem použitelným pomocníkem při řešení normálních úkonů, které běžný člověk s tabletem chce dělat. V tomto ohledu nebude uživatel nijak omezen výkonem.
S tabletem jsem se celkem už za tu dobu sžil a musím říci, že pokud bych nevyžadoval jiné konstrukční řešení, tak by pro mě tablet byl skvělou volbou. Přesvědčil mě o tom, že se na něj můžu spolehnout díky dostatečnému výkonu, nádherné životnosti baterie na jedno nabití, nízké spotřebě a luxusní práci na použitém displeji.
Kdo tedy váhá, zda za něj obětovat přibližně 17 tisíc Kč (v použité konfiguraci), tak si myslím, že za ty peníze tablet/notebook jednoznačně stojí a chybu s ním neuděláte.

Odpovědět

comment-avatar

Informace: Žádné osobní údaje nejsou povinné! Povinný je pouze text komentáře.


Související příspěvky