Moto G5s a G5s Plus (první pohled)

16. 11. 2017 | 3

Že už to lépe nejde? Už před tři čtvrtě rokem se mi zdála pátá generace telefonů Moto G ohromně atraktivní svou kombinací výbavy a pořizovací ceny. Pojďme se nyní krátce v prvním pohledu podívat, jak si vede vylepšená verze s přídomkem „s“.

Pátá generace Moto G, modely G5 (menší a levnější) a G5 Plus (o pár desetin palce větší, vybavenější a samozřejmě o něco dražší), přinesly v poměrně cenově dostupném balení všechny vlastnosti a funkce, které od telefonu mohou požadovat i náročnější uživatelé včetně (částečně) kovového provedení a velmi slušných fotoaparátů. Není proto divu, že jsem v únoru po krátkém seznámení se s telefony v Barceloně psal, že „je těžké je nemít rád“.

Nyní Motorola řadu G5 oživuje jakýmsi „faceliftem“, který na první pohled sice není výrazný, ale – i k mému velkému překvapení – posouvá oba telefony obrovským způsobem vpřed, do mnohem luxusnějších kategorií, naopak „revír“ původních modelů G5 spíše opouští a přenechává lépe se hodící, dostupné řadě E (konkrétně aktuální E4).

Vzhled a provedení

Původní modely se zastavily na půli cesty hlavně v kategorii vzhledu a provedení – ačkoliv lícní stranu překrývalo tvrzené sklo, nechyběla ani čtečka otisků pod displejem, tělo telefonu bylo převážně plastové, jen záda překrytá z větší části kovem.

Moto G5s a G5s Plus přichází s jednolitým, kompletně kovovým provedením s charakteristickými spojovacími pásky v horní a spodní části těla včetně elegantních broušených hran, které radikálně mění pocit ze zařízení – tam, kde mohly někomu původní modely připadat už trochu laciné, aktuální přírůstky překypují stylem, elegancí a vyloženě křičí kvalitu na všechny strany. Ačkoliv je to v případě Moto G5s (cca 6 000 Kč) a G5s Plus (cca 8 000 Kč) menší překvapení, byl jsem z nich obdobně nadšený jako z levnější Moto E4 – ani na vteřinu nemáte pocit, že byste v ruce měli laciný telefon, právě naopak: kvalitou zpracování a provedením mohou s klidným svědomím soupeřit i s několikanásobně dražšími vlajkovými loděmi.

Oba modely mimochodem maličko povyrostly (menší o 0,2, větší o 0,3 palce na 5,2″ resp. 5,5″), díky kovu působí o něco těžší, přijaly design vystouplého kruhového ostrovu s fotoaparátem na zadní straně a celkově zachovávají aktuální design telefonů Motorola včetně tradičního tvaru příjemného do ruky. Mimochodem, moc mě těší návrat důlku na zádech…

Hardware a duální fotoaparát

Střední (či nižší střední) třídu pokrývá Moto G5s se Snapdragonem 430 a 3 GB RAM, výše míří G5s Plus se Snapdragonem 625 a hned 4 GB RAM. Oba modely nabídnou pěkných 32 GB vnitřního úložiště a více než schopné, jemné Full HD IPS displeje včetně funkce Moto displeje (notifikace a práce s nimi i bez nutnosti odemknout nebo plně aktivovat telefon). Díky solidní výbavě (a kompletní konektivitě včetně dual SIM, LTE, Bluetooth, Wi-Fi nebo NFC) jsem u menšího ani většího brášky s netopýřími křídly na zádech neměl nouzi o výkon – chod pro Motorolu typicky čistého Androidu 7.1.1 byl bezproblémový, nechyběly ani šikovné funkce Moto včetně gest.

Moto páté generace byly – na svou cenovku – více než schopné fotomobily (viz náš článek), nástupce v tomto trendu musí pokračovat. Oba telefony nabídnou přední kameru pro selfie včetně blesku (s rozlišením 5, resp. 8 MPx). Na zádech je však situace o poznání zajímavější – menší Moto G5s nabídne jednu 16MPx čočku s přisvětlením, kdežto větší G5s Plus hned dvojici 13MPx snímačů, které skrze speciální fotografický profil nabízí efekt rozostření pozadí. Všechny, které jsem natěšil, ale trochu zchladím – ačkoliv oba telefony fotí solidně, využití dvou čoček u G5s Plus, jejich funkce a výsledný efekt nesplnil má očekávání. Ale na finální verdikt chci ještě počkat do recenze, která přijde zanedlouho, jelikož Motorola vydala už několik aktualizací fotoaparátu a – zdá se – funkce se zlepšují.

Více v recenzi…

Toliko prvních dojmů po dennodenním používání obou telefonů, více (podrobných) informací na vás bude čekat v recenzi. Mezi ty zajímavější bude určitě patřit výdrž na baterii (vydrží!), „turbonabíjení“ (hřeje!), výkonnostní testy (lítá!), ale také to, že se od sebe telefony překvapivě liší v detailech, které byste bez přímého srovnání neměli šanci odhalit (třeba takové vibrace)…

Odpovědět

comment-avatar

Informace: Žádné osobní údaje nejsou povinné! Povinný je pouze text komentáře.


Související příspěvky