Uživatelská recenze Lenovo A7000

29. 9. 2015 | 12

Dnes vám napíši své zkušenosti s telefonem Lenovo A7000, které použivám zhruba tři měsíce. Musím se omluvit, že nerozumím technickým parametrům, a proto se s vámi podělím především o uživatelské zkušenosti.

Úvod

Telefon mě zaujal především proto, že jeho lehce hranatý design se mi líbí a zároveň upřednostňuji větší uhlopříčku displeje (aby se mi lépe hledal v kabelce). Rozměry jsou 152 x 76 x 8 mm a váží zhruba 140 g, což ke své velikosti není mnoho. Super věc je, že balení obsahuje také základní plastikový kryt na telefon, fólii přímo určenou pro tento telefon a sluchátka, avšak v jiné barvě než je telefon. Tato skutečnost mě překvapila, protože bych očekávala, že i příslušenství k telefonu se dodává ve stejné barvě. Těší mě, že telefon podporuje dvě SIM (dual SIM), jednu normální velikosti a jednu „mikro“.

Zkušenosti

V první řadě mě na telefonu překvapila výdrž baterie. Baterie při běžném používání bez internetového připojení vydrží až 4 dny bez nabíjení, což pro mě bylo velmi příjemné překvapení, neboť obvykle u dotykového telefonu stále musím myslet na to ho dávat denně na nabíječku.

Další věc, kterou velmi oceňuji, je fotoaparát, který má rozlišení 8 MPx. Bohužel jeho schopnosti vyfotit kvalitní fotku za horšího osvětlení jsou slabé, ale co by také člověk chtěl od telefonu za tyto peníze.

Nejvíc překvapená jsem svižností celého telefonu. Mnoho lidí mě odrazovalo, že telefon s operačním systémem Android v téhle cenové relaci je hloupost kupovat pro nedostatek jeho výkonu. Dále mě mnoho lidí tvrdilo, že Lenovo do telefonu dává příliš náročnou grafickou nástavbu Vibe UI, která trochu mění ikonky a některá nastavení. Pro mě to však žádný problém nepředstavuje, protože nejsem náročný uživatel a telefon má přehršle výkonu.

Displej má rozlišení jenom HD, mnozí tvrdí, že na 5,5 palce displeje je to málo. Co mu schází do rozlišení, dožene hezkými barvami, a to díky IPS displeji (jak jsem si dohledala). Příjemným bonusem je také dioda umístěná na horní straně displeje, která signalizuje zmeškanou událost – jako je zmeškaný hovor, příchozí SMS, MMS, e-mail a nebo upozornění od aplikací. Na druhou stranu mě velmi mrzí, že nesvítí dotyková tlačítka na spodní hraně displeje sloužící k ovládání telefonu.

Vadí mi přehršle aplikací předinstalovaných Lenovem, jako jsou například demoverze her, které vyžadují připojení k internetu, aplikace, které nejsou kompletně v češtině, a nejvíc mi vadí, že některé nelze vůbec odinstalovat. Abych vyzdvihla i druhou stránku věci, nemusím instalovat Facebook a Skype a v telefonu mám přehlednou uživatelskou přírůčku srozumitelnou i pro naprosté uživatele začátečníky. Mohu si také vybrat několik stylů motivů displeje, kde si mohu vybrat uspořádání ikon a tapety.

Také mě mrzí, že pro telefon není dostatek příslušenství, jako například obal ve stejném designu a barvě.

Přikládám některé fotky pořízené telefonem.

Další informace

Hardware

  • Rozměry: 152,6 x 76,2 x 8 mm
  • SIM: Dual SIM
  • Displej: 5,5″ IPS 1 280 x 720
  • CPU: Mediatek MT6752m, osmijádro s taktem 1,5 GHz
  • RAM: 2GB
  • Pamět: 8GB + MicroSD slot
  • OS: Android 5.0

Odpovědět

comment-avatar

Informace: Žádné osobní údaje nejsou povinné! Povinný je pouze text komentáře.


Související příspěvky