ThinkPad 11e Yoga s retro logem

Nový ThinkPad Yoga 11e přináší nečekaně logo z ThinkPadu 25

26. 3. 2020 | 1

Lenovo ThinkPad 11e právem nikdy nepatřil k zařízením, kterým by se věnovala velká pozornost. Právě nové 11e ale zaujalo až nečekaně!

O tomto modelu dost možná slyšíte vůbec poprvé. Lenovo ThinkPad 11e, případně konvertibilní varianta ThinkPad 11e Yoga, jsou zařízení určená především studentům do škol. Nenabízí veskrze nic zajímavého a s běžnými ThinkPady mají společný pouze název a černé tělo. Pokud jste si na 11e stále nevzpomněli, myslím, že postačí, když řekneme, že něco jako 11e existovalo a nadále existuje.

Kolegové z webu NotebookCheck.com si tentokrát povšimli něčeho neobvyklého. Lenovo na svém specifikačním webu PSREF uveřejnilo záznam k nové generaci modelu ThinkPad 11e Yoga. To by samo o sobě nebyla nijak zajímavá informace, o to více ale překvapily připojené fotografie zařízení, na kterých je notebook vyobrazený s barevnými logy ThinkPad, která Lenovo uvedlo v rámci retro modelu ThinkPad 25.

Těžko říct, zdali se jedná o prapodivnou tiskovou chybu, nebo zdali tento krok myslí Lenovo vážně. Krok by to byl totiž vskutku neobvyklý. Zmíněné barevné logo částečně vzešlo ze série dotazníků, kde se (toho času ještě šéfdesignér značky) David Hill fanoušků ptal, jak by měl avizovaný retro ThinkPad vypadat, a jednou z možností bylo právě i takovéto logo. Vzhledem k tomu, že vazba mezi ThinkPadem 25 a novou Yogou 11e není očividně žádná, nejsme jediní, koho to zaskočilo.

Legrace stranou

ThinkPad 11e Yoga bude nadále patřit mezi to nejlevnější, co lze v rámci řady ThinkPad pořídit. Nabídne plastové tělo v klasickém černém odstínu. Nechybí ostrůvková klávesnice, podsvícení bychom ale hledali marně, stejně jako typickou červenou čepičku TrackPointu. Notebook bude vyráběn s ultraúsporným procesorem Intel Core m3-8100Y, případně výkonnější Core i5-8200Y. Operační paměť o kapacitě 4 či 8 GB bude součástí základní desky. Velkým skokem vpřed je použití čistě IPS displejů (byť podsvícení o síle 250 nitů nikoho doslova neoslní), a ačkoliv rozlišení zůstane na hodnotě 1366 × 768 pixelů, právě technologie IPS bude znamenat zlepšení asi té nejslabší části předchozích generací.

V notebooku o hmotnosti 1,4 kg naleznete i slot pro schování dotykového pera, což dnes již není rozhodně obvyklé. Baterie s kapacitou 46 Wh slibuje v kombinaci s velmi úspornými „ypsilonovými“ procesory slušnou výdrž na baterii (výrobce udává přes 10 hodin).

Dostupnost notebooku není úplně jasná. Vzhledem k zaměření na vzdělávací sektor není jisté, zdali se notebook objeví v běžném prodeji.

Odpovědět

comment-avatar

Informace: Žádné osobní údaje nejsou povinné! Povinný je pouze text komentáře.


Související příspěvky