„Radosti“ s Bluetooth na ThinkPadu

29. 11. 2014 | 10

Nevím, jestli mám jenom smůlu na příslušenství a notebooky, nebo je to rozšířený problém, ale už mi upřímně lezou na nervy výpadky a zamrzávání spojení s Bluetooth periferiemi a mým ThinkPadem (ať už dnes T440s nebo dříve T420s či R400)!

Předem upozorňuji, že tento příspěvek je spíše námětem k diskusi a vyústěním mé dlouhodobé frustrace.

Na svém notebooku jsem nikdy Bluetooth příliš nepoužíval. Tedy s výjimkou R400, se kterou jsem poměrně dlouhou dobu používal laserovou Bluetooth myš ThinkPad (byť s nějakými výpaky). S T420s jsem občas nějaké Bluetooth příslušenství připojil (výjimečně mobilní telefon, občas myš) no a s T440s se mi to stává už poměrně (handsfree pro webové konference, myši a cestách nebo obecně mimo kancelář). S Bluetooth jsem nikdy neměl výrazně dobré zkušenosti, a to nejen v souvislosti s notebooky (a různými Bluetooth softwarovými balasty a krkolomným nastavením Windows, které často ne a ne fungovat), ale také mobilními telefony a tablety. Můj současný ThinkPad T440s se mě však snaží přesvědčit o tom, že situace může být ještě horší a velmi úspěšně mi připomíná těžkosti s Bluetooth s mými předchozími notebooky.

Celkem neřeším způsob připojení periferií v docku – jen na myši jsem si zvykl bezdrátové, takže používám USB dongle, ale typicky klávesnice a spoustu dalšího příslušenství používám v drátové verzi. Na cestách ale vyloženě nesnáším kabely a jakékoliv dongly byť jen pár milimetrů trčící z notebooku ven, a proto jsem vždy – bylo-li to možné – používal buď výhradně TrackPoint, nebo Bluetooth myš. Momentálně používám zajímavou skládací Bluetooth myš Lenovo s podporou dotykových gest uzpůsobenou pro Windows 8 a zvykl jsem si na ni tak, že ji používám i celkem rád.

Jenže to by muselo Bluetooth spojení s ní dobře fungovat. Ale ono jako na potvoru ne – chvíli jede myš naprosto bez potíží, bez jakéhokoliv výpadku, plynule, prostě dobře. Ale o půl hodiny později přijdou výpadky (obvykle se dají řešit vstupem do nastavení Windows, případně na obrazovku se zařízeními a Bluetooth – adaptér se asi reinicializuje), až se obvykle po nějaké době Bluetooth zcela zasekne, na vypínání či zakázání adaptéru ve správci zařízení reaguje velmi pomalu, se zpožděním nebo vůbec. No a to je potom boj a nadávky vzduchem jen létají.

Podobnou zkušenost jsem měl s Bluetooth myšmi v podstatě na všech ThinkPadech, které jsem používal. Bluetooth handsfree (Plantronics M165) mi občas vypadne taky, ale nestává se to příliš často.

Jaké máte s Bluetooth zkušenosti vy? Používáte Bluetooth periferie, případně konkrétně myši? Podělte se v komentářích!

Odpovědět

comment-avatar

Informace: Žádné osobní údaje nejsou povinné! Povinný je pouze text komentáře.


Související příspěvky