Problém s Wi-Fi Intel po probuzení: řešení?

18. 11. 2014 | 2

Pokud máte na notebooku ThinkPad s Wi-Fi kartami Intel 7260 (N či AC, ale může se týkat i jiných řad notebooků) problém, kdy se adaptér po probuzení zařízení z režimu spánku neaktivuje, možná pro vás máme řešení.

Popis problému

Technická podpora s uživatelem notebooku ThinkPad T540p řešila zajímavý problém, kdy se na vlastní instalaci Windows 7 Pro x64 Wi-Fi adaptér Intel 7260 N neprobíral po probuzení z režimu spánku, naopak zařízení pouze zahlásilo problém „Zařízení bylo zastaveno, protže oznámilo potíže“. Aby se adaptér znovu probral k životu, bylo nutné jej buď zakázat a znovu povolit (tedy de facto restartovat jeho ovladač), případně změnit ve správci zařízení jakékoliv jeho nastavení v záložce Upřesnit.

wifi-intel-problem-1

Pro řešení problému nezabrala ani přeinstalace ovladačů, ani instalace aktuálních ovladačů jak z webu podpory Lenovo, tak z webu podpory Intel.

Řešení

Nakonec se problém podařilo vyřešit až překvapivě jednoduše (a doporučujeme toto nastavení upravit i v případě jiných problémů s Wi-Fi Intel, protože je často řeší): ve správci zařízení Windows, v nastavení Wi-Fi adaptéru je nutné změnit úroveň agresivity roamingu – Roaming Aggressiveness (tedy přecházení mezi sítěmi, najdete v záložce Upřesnit adaptéru ve správci zařízení) na „2. Medium-low“.

wifi-intel-problem-reseni

Odpovědět

comment-avatar

Informace: Žádné osobní údaje nejsou povinné! Povinný je pouze text komentáře.


Související příspěvky