Lenovo Vibe X2 mezi námi!

23. 11. 2014 | 4

Lenovo představilo model Vibe X2, zařízení s osmijádrovým procesorem MediaTek a velice povedeným designem, který se tak trochu inspiroval u Xperií. Lenovo Vibe X2 se chlubí hlavně vrstvenou úpravou, ale ani po stránce specifikací na tom není vůbec zle a ve vyšší střední třídě určitě konkurenci pořádně zavaří.

Lenovo představilo kromě modelu Vibe Z2 Pro také Vibe X2, ten si bude zakládat především na prémiovém designu a také na ucházející funkční výbavě. Designově se nová X2 bude nápadně podobat Xperiím, to však nutně nemusí být na škodu. Předností bude především tloušťka zařízení, která se zastavila na působivé hodnotě 7,27 milimetru. Nové Vibe X2 bude dostupné ve čtyřech barevných variantách, konkrétně v červené, tmavě šedé, bílé a zlaté. Zajímavé je především vrstvení – Vibe X2 bude seskládaný ze tří různých vrstev a různých materiálů, viditelné to bude již na první pohled.

vibe-x2-165496

Kromě designu si však Lenovo dalo záležet i na vnitřnostech celého zařízení. Hnacím motorem bude nový osmijádrový procesor MediaTek MT6595m True8Core, model Vibe X2 tak bude první smartphone, který tímto procesorem disponuje. Lenovo tvrdí, že procesor je velice úsporný a zajistí vysokou životnost baterie. To bude Vibe X2 potřebovat, baterie se totiž nechlubí zrovna vysokou kapacitou, konkrétně nabídne 2300 mAh. Zajímavostí bude také doplňkové příslušenství – Vibe X baterie (tenká 5,1 milimetru) a reproduktor (ten zase bude sloužit jako stojánek). Baterie se připevní na zadní kryt a zvýší výdrž až o 75 %. Navíc bude sloužit jako ochrana přístroje.

Procesoru budou sekundovat 2 GB paměti RAM. Potěší také vnitřní paměť 32 GB. Uvnitř nalezneme operační systém Android ve verzi 4.4 KitKat, ten bude skryt za grafickou nástavbou „Vibe UI 2.0“. Z konektivity můžeme vyzdvihnout jak HSPA+, tak také přítomnost rychlých datových přenosů LTE.

lenovo-vibe-x2-165499

Lenovo Vibe X2 nebude strádat ani co se týče fotoaparátů, ten primární nabídne rozlišení 13 MPx, sekundární kamera pro videohovory a „selfie“ pak nabídne rovných 5MPx. To už se jeví jako dostatečná hodnota i pro náročnější mladé osazenstvo. Vibe X2 samozřejmě nechybí ani přisvětlovací LED dioda, která napomůže při osvětlení za zhoršených světelných podmínek.

A co displej? Lenovo Vibe X2 nabídne 5″ IPS displej s FullHD rozlišením, konkrétně tedy 1 920 × 1 080 pixelů. Vzhledem k 5″ úhlopříčce je osazení FullHD zobrazovačem rozumné, QHD by zbytečně vytěžovalo baterii a rozdíl by stejně nebyl patrný.

Lenovo Vibe X2 je dostupný za 399 dolarů, u nás za zhruba 11500 Kč včetně DPH.

Výstřižek

Zde bychom vám ještě rádi ukázali produktové video, kde si můžete nový Vibe X2 hezky prohlédnout v plné kráse spolu se zmiňovaným příslušenstvím:

Recenzi už připravujeme!

Odpovědět

comment-avatar

Informace: Žádné osobní údaje nejsou povinné! Povinný je pouze text komentáře.


Související příspěvky