Jsme Lenovo Insiders! #LenovoIN

19. 7. 2014 | 5

Lenovo Blogu CZ (resp. mně, ovšem to jsou v tomto případě synonyma) se podařilo dostat se do skupiny tzv. Lenovo Insiders, skupiny lidí z celého světa, kteří mohou blíže a přímo komunikovat s představiteli Lenova, ale také s dalšími zajímavými lidmi. Dnes se podíváme na to, co to pro nás i pro vás znamená.

Po účasti na CES 2014, na který nás pozvalo Lenovo, jsme dostali nabídku, zda se nechceme zapojit do programu Lenovo Insiders. Slovo dalo slovo, vyměnili jsme si pár e-mailu a po několika měsících se vše rozjelo.

Nechápejte mě zle, dnešní článek nemá sloužit k tomu, abych se já (případně blog) pochlubil, jaký že to nejsem frajer, že jsem v programu Lenovo Insiders. Naopak! Dnešní článek má o této skutečnosti informovat, dát vám mírný vhled do celé problematiky a ukázat, jak naše členství bude prospěšné pro blog, tedy pro vás.

Své články musíme na sociálních sítích značit hashtagem #LenovoIN. To je tedy důvod, proč u mnoha našich článků nově tento tag vídáte jak na Facebooku, tak Google+ nebo Twitteru.

Kdo jsou Lenovo Insiders?

Lenovo Insiders je komunitní program společnosti Lenovo na mezinárodní, globální úrovni. Tento program tedy spravuje přímo Lenovo a jeho členové (obvykle bloggeři, ale rovněž jiné lidé, kteří o počítačích píší, někteří se počítači přímo živí nebo se o ně alespoň významně zajímají) pochází z celého světa – samozřejmě spousta je z USA, ale skutečně zde najdeme zajímavé lidi ze všech koutů světa – od Islandu až po Austrálii.

Každý Insider se musel zúčastnit úvodní webové konference, jejíž hlavní náplní bylo program představit, vysvětlit jeho fungování, pravidla, no a následně bylo nutné vyplnit a podepsat souhlas s dodržováním těchto pravidel, jakož i zákaz vyzrazení jakýchkoliv utajovaných informací do odtajnění (typicky neohlášené produkty) – NDA. To je však běžné.

Co Lenovo Insiders dělají?

Základní činností, kterou Lenovo Insiders (tedy členové komunity) dělají, je vzájemná komunikace mezi sebou a pomoc. Členové komunity si sdělují zajímavé informace, sdílí zkušenosti, ale také konzultují problémy jak svoje, tak (častěji) uživatelů na fórech, diskusích či sociálních sítích. Komunikace je skutečně často zajímavá a přínosná, protože jsme ve spojení s lidmi jako Gavin O’Hara (unboxing videa Lenovo spolu s evangelistou Lenovo, Kevinem Beckem) či Jin Li (známý moderátor z fór Lenovo lead_org a jeden z autorů blogu Think Scopes), ale diskusí se občas účastní i představitelé Lenova.

Ještě zajímavější “náplní práce” Lenovo Insidera jsou však pravidelné webové konference, které probíhají každý měsíc. První, které jsem se účastnil, byla o novém ThinkPadu X1 Carbon (na základě toho vznikl zápisek “Věděli jste, že…”) a ThinkPad 10 tabletu. Webových konferencí se účastní přímo lidé z patřičných míst v Lenovu, kteří mají skutečně informací na rozdávání a živě odpovídají na dotazy.

K tomu všemu ještě čas od času dostaneme na test nová zařízení či příslušenství, která se třeba v Čechách (zatím) ještě neprodávají. Testovaná myš N700 byla z programu Lenovo Insiders, stejně tak recenze batohu ThinkPad Professional Backpack.

Co to znamená pro blog?

To je jednoduché – více informací, inspirace, námětů či recenzí. Vzhledem k osobní komunikaci jsme schopni pokládat otázky (čtenářské dotazy pokládat nemůžeme, neznáme příliš dopředu témata konferencí a není tolik času, musí se dostat i na další), dozvídat se zajímavé informace a příběhy (např. z designu produktů), no a také testovat zajímavé produkty, na které v ČR jen tak nenarazíme.

Budeme vám tak schopni přinášet zajímavé a ne běžně dostupné informace nejenom z českého prostředí, ale nově také (s trochou optimismu) z celého světa.

Odpovědět

comment-avatar

Informace: Žádné osobní údaje nejsou povinné! Povinný je pouze text komentáře.


Související příspěvky