Nový ThinkVantage System Update verze 5

29. 9. 2012 | 5

Lenovo bez velké pompy vypustilo novou verzi známé aplikace ze sady ThinkVantage Tools, System Update, která se stará o aktualizaci software a ovladačů Lenovo na desktopech a noteboocích profesionální řady Think. Jedinou novinkou však je změna designu uživatelského rozhraní.

Změny v nové verzi

Nová, pátá verze se funkčně v ničem neliší od té původní, má stejné rozložení, tedy vše najdeme tam, kde jsme zvyklí, a naprosto stejně funguje. Jak vypadal původní ThinkVantage System Update do verze 4, k čemu aplikace slouží a jak se používá, se dozvíte v našem obsáhlém průvodci. Rozdílem je skutečně pouze změna grafického rozhraní, které nově zapadá mezi ostatní ThinkVantage aplikace (a je s podivem, že tak významná a užitečná aplikace čekala na “facelift” takovou dobu – za celou svou dlouhou historii se prakticky vůbec nezměnila, nedočkala se změny ani s příchodem Windows Vista či 7; nicméně stejnou situaci sledujeme také u pokročilého rozhraní Rescue & Recovery).

TVSU-4-25255B3-25255D TVSU-5-25255B2-25255D

Přímé porovnání: verze 4 vlevo, verze 5 vpravo

Osobně změnu vítám a je příjemná. Jistě, na funkčnosti aplikaci “facelift” nijak nepřidal (nicméně to upřímně ani nebylo třeba), ale konečně System Update nevypadá jako “chudý příbuzný” ostatních velkých komponent ThinkVatage Tools, které již aktualizací vzhledu prošly, což mu – zvláště uvážíme-li jeho důležitost – neslušelo.

Jak aktualizovat

Aktualizace na nejnovější verzi 5 vám bude nabídnuta automaticky po spuštění stávající verze ThinkVantage System Update, jakmile necháte vyhledat aktualizace pro váš počítač. Vždy se totiž nejprve provede kontrola aktualizace klientské aplikace, a tak vám nová verze bude nabídnuta ihned.

 

Odpovědět

comment-avatar

Informace: Žádné osobní údaje nejsou povinné! Povinný je pouze text komentáře.


Související příspěvky