Lenovo Yoga Slim 7 ProX (první pohled)

13. 8. 2022 | 1

Po účasti na pražské tiskové konferenci, kde se prezentovala celá škála nových Yoga produktů, jsem dostal možnost otestovat kousek, který by měl být „kladivem“ na jablečný MacBook Pro. A jelikož mne toto zařízení zaujalo, hned jsem po této možnosti sáhnul. Pojďme se tedy podívat na pár prvních postřehů, které ze zařízení mám.

Balení

Balení Yogy Slim 7 ProX je, dá se říci, v dnešní době standardní. V klasické úzké, kartonové krabici najdete v pěnové vystýlce další, již barevnou krabičku s hezkým barevným logem Yoga. V té pak je těsně vloženo samotné tělo přístroje a pod ním je jen malá kapsa na literaturu. V kartonu pak je ještě místo na malý 65W adaptér (ten v mém případě neměl evropskou koncovku, protože se jednalo o mezinárodní předprodukční kus).

První pohled a dotyky

Testovaný kus dorazil v metalické barvě Dark Teal, jedná se o tmavě stříbrnou barvu, která mi venku házela modré tony, ale to asi záleží na okolních podmínkách, kdy si barvu částečně bere z okolí. Tělo je ale každopádně celokovové, zpracované pomoci CNC a celková tuhost je ukázková, jak se na prémiové zařízení patří. Pěkně na mě působí i zaoblení všech hran, dobře se rozlišuje jak po hmatové, tak optické stránce spodní základnová polovina od vrchní displejové částí.

Tato Yoga je také špičková v kompaktnosti. Na tak výkonnou specifikaci váží jen 1,45 kg, celkové kompaktnosti pomáhá taky poměr stran displeje 16:10, proto je notebook o něco užší než ty s displejem 16:9.

Displej a zvuk

Displej mne opravdu na první pohled uchvátil. V testované konfiguraci jsem dostal 14,5″ panel typu IPS s rozlišením 3K (3 072 × 1 920 bodů), s jasem 400 nit (i venku je solidně čitelný), 100% pokrytím barevného prostoru sRGB, podporou HDR (Dolby Vision), ale také 120Hz obnovovací frekvencí, z výroby kalibrovanými barvami (Delta E<1) a navíc i s NVIDIA G-SYNC. Co více si člověk může přát (v mém případě bych asi oželel lesklý displej u nedotykové verze). Máme zde ale i technologii Dolby Atmos, která svou práci také odvede. Na střední hlasitost, co jsem zkoušel, je zvuk dobře čitelný a není nijak nepříjemný, uvidíme, co udělá delší zkoušení.

Standardem je u tohoto modelu IR kamera s Full HD rozlišením a elektronickým odpojením e-shutter. Ta se hodí hlavně na přihlašování přes Windows Hello. Kamera je viditelná na středu vrchní strany displeje, protože do tenkých rámečků displeje by se už nevlezla.

Další dojmy

Jak je u tohoto modelu důležitý design, obraz a zvuk, prim zde přesto má hrát výkon. Má konfigurace obsahuje poslední generaci procesoru Intel, zde ve variantě Core i7-12700H s celkem 14 fyzickými jádry (8 efektivních a 6 výkonových) s maximální turbo frekvencí 4,7 GHz. Je to už docela pěkné množství, které si vyžádá spotřebu od 35 do 115 W dle specifikací Intelu (muže se lišit v rámci daného naladění). Proto je skvělé, že se podařilo Lenovu do tak malého stroje dát baterii s kapacitou 70 Wh. Zatím mi po chvilce práce baterie ukazovala 8 hodin výdrže, tak uvidíme, jak to bude po delším testování. V konfiguraci nesmím opomenout dedikovanou grafickou kartu Nvidia RTX 3050 a 16 GB paměti LDDR5.

Moc se těším na delší práci s touto novou Yogou a jsem zvědavý, jestli se opravdu bude jednat o kladivo na MacBook Pro. Povíme si o tom brzy ve velké recenzi.

Odpovědět

comment-avatar

Informace: Žádné osobní údaje nejsou povinné! Povinný je pouze text komentáře.


Související příspěvky