Lenovo Legion 5-17: První pohled

17. 9. 2020 | 1

Novinka v řadě Lenovo Legion, dokáže nás tento herní notebook překvapit? Procesor AMD, grafická karta NVIDIA RTX a překvapivě nízká cena, na to vše se dnes podíváme v prvním pohledu na sedmnáctipalcový Lenovo Legion 5-17.

Konfigurace

Začneme hned z ostra a to výbavou. Testovací kus se chlubí AMD Ryzen 7 4800H, 16 GB DDR4 RAM pamětí a grafickou kartou NVIDIA GeForce RTX 2060 se 6 GB paměti. Notebook také nabízí displej s úhlopříčkou 17,3 palce, FullHD rozlišením a rychlou obnovovací frekvencí 144 Hz. Kombinace 1TB SSD a 1TB HDD úložiště poskytne jak rychlost, tak dostatek místa jak pro hry, tak pro všechny ostatní soubory.

Notebook se vyrábí v mnoha konfiguracích, k dostání jsou samozřejmě i varianty s procesory Intel, tudíž si vybere každý. V nabídce jsou i přenosnější, 15″ verze, případně model Legion 5P.

Testovaný kousek nepocházel z finální výroby, naopak se jednalo o před produkční kus s nefinálním software a firmware. Některé detaily se tak mohou oproti kusům z volného prodeje lišit.

Zpracování

Po konstrukční stránce je notebook velmi podobný předchůdci Legion Y740, který jsem sám měl v rukou (viz recenze a další článek, zabývající se blíže technologií RTX).

Notebook má dva velmi poctivé a pevné panty, kostra je z kovu a pevných, příjemných plastů. Jsou zde 4 průduchy pro chlazení, které funguje velmi dobře. Většina konektorů je umístěna na zadní straně, aby se kabely zbytečně při práci/hraní nepletly pod ruce. Na levém boku je USB s 3,5mm konektorem, na pravé opět USB se čtečkou pro karty, kterou ocení každý, kdo častěji pracuje například s fotoaparátem. Reproduktory, s velmi kvalitním zvukem, jsou ze spodní části na zkosené hraně po stranách. Na spodní straně se nachází velké gumové nožky, díky kterým notebook drží pěkně na místě a necestuje po stole. Notebook je v sedmnáctipalcové verzi poměrně těžký, váží 3054 gramů. Předpokládám, že patnáctipalcová verze bude výrazně přenosnější a manipulace s ní bude příjemnější.

Design je celkově poklidný a na úplně první pohled ani nemusíte poznat, že se jedná o herní notebook. Jediná barva, která vás může upoutat je na vytlačeném nápisu Legion. Při změně světla se nápis hezky leskne, odráží různé barvy a decentnímu designu to dodává alespoň trochu toho herního.

Displej a klávesnice

Displej s obnovovací frekvencí 144 Hz ocení určitě každý hráč, v dnešní době se z této vlastnosti stává pomalu ale jistě nutná potřeba k lepšímu zážitku z hraní. S displejem lze hýbat až do úhlu 180°, maximální jas je udávaný na 300 nitů a můžu potvrdit, že je bohatě dostačující. Při večerním používání oceníte i minimální jas, ze kterého nebolí oči.

Klávesnice má základní jednobarevné podsvícení, což se ovšem překvapivě hodí ke zmíněnému decentnímu designu. Podsvícení lze nastavit ve dvou úrovních intenzity. Obrovské plus má za mě Lenovo za změnu rozložení klávesnice. Tlačítka jsou opět velmi příjemná, avšak nejsou tak namačkaná na sebe a celé rozložení je, alespoň pro mne, mnohem příjemnější. Šipky se přesunuly z prostoru pod numerickou klávesnicí trochu doleva a hlavně níž, čímž se využilo místo, které sedmnáctipalcový notebook poskytuje. Klávesnice je vážně skvělá.

Jako poslední lákadlo zmíním cenu, která se mi zdá u notebooku s takovým výkonem a zpracováním opravdu skvělá (což vlastně platí i pro Legion 5P). Zvláště menší patnáctipalcové notebooky jsou ještě dostupnější a nabízí skvělý výkon. Představený 17palcový model je pak alternativou pro ty, kteří si potrpí na velkou úhlopříčku displeje. Více již brzy v plnohodnotné recenzi.

Odpovědět

comment-avatar

Informace: Žádné osobní údaje nejsou povinné! Povinný je pouze text komentáře.


Související příspěvky