UBNT

Pracovní stanice Lenovo získávají Linux certifikaci

4. 6. 2020 | 2

Lenovo oznámilo, že jeho portfolio profesionálních pracovních stanic ThinkPad a ThinkStation získalo certifikaci pro Linux. Mělo by to celkově usnadnit práci vývojářům, nebo například datovým odborníkům a jiným profesím.

Z jednoho výzkumu vyplývá, že z celkového množství 250 miliónů počítačů je 2,87 % (zhruba 7,2 milionu) uživatelů, kteří provozují na svém počítači Linux. Většinou se jedná o odborníky a inženýry, kteří kladou velký nárok jak na zabezpečení, tak i na bezproblémovou funkčnost. Nyní Lenovo přidává certifikaci pro celé portfolio pracovních stanic ThinkPad a ThinkStation pro dvě hlavní linuxové distribuce – Ubuntu a Red Hat, a to na každý model a ve všech konfiguracích.

Do teď si ti, kteří chtěli Linux provozovat, museli koupit stroj s licencí jiného operačního systému, ten odinstalovat a nainstalovat některou z linuxových distribucí. Mnohdy se setkali s problémy s ovladači nebo s nedostatečnou (či neexistující) podporou výrobce. Tomu je konec, a tak nyní můžete na pracovní stanice Think nainstalovat Red Hat Enterprise Linux, nebo Ubuntu LTS. Uživatelé si teď mohou být jistí, že zařízení budou s těmito distribucemi fungovat bez problému.

Aby nezůstalo jen u slibů, přidává Lenovo kompletní podporu od bezpečnostních záplat, přes nové ovladače, firmware, až po nové verze BIOSu. Navíc Lenovo nahrává ovladače zařízení přímo do kernelu (jádra) Linuxu, což by mělo zajistit stabilitu po celou dobu použití počítače. Jako předinstalovaná bude Linux varianta Ubuntu LTS, ale například na ThinkPad P53 a P1 gen2 bude předinstalován pilotně Red Hat Fedora. Osobně se mi tento krok líbí a věřím, že nyní po těchto pracovních stanicích sáhne více lidí a firem, a to i díky jednoduší globální firemní správě hardware.

Odpovědět

comment-avatar

Informace: Žádné osobní údaje nejsou povinné! Povinný je pouze text komentáře.


Související příspěvky