ThinkPad E570p: Dvě tváře? (aktualizováno)

5. 5. 2017 | 2

Naší pozornosti neunikla velmi zajímavá novinka – ThinkPad E570p, který v sobě po vzoru řady E spojuje práci a zábavu, resp. dokonce práci a hraní her, a to včetně všeho, co k tomu patří, i s červeným podsvícením klávesnice. Ano, čtete správně!

Aktualizace 8. 5. 2017: Podle všeho to vypadá, že s E570p se v ČR nesetkáme. Škoda! Ale naděje umírá poslední…

Přiznám se, že dění kolem ThinkPadů jsem v poslední době příliš nesledoval (a je to ostatně vidět i z témat, o kterých v poslední době píšu), nemohu si však odpustit informovat vás o novém přírůstku v řadě ThinkPad E, tedy dostupné řadě typicky cílící na uživatele, kteří chtějí jak pracovat, tak se i bavit, aniž by museli vlastnit více než jedno zařízení (typicky se jedná o studenty, ale také živnostníky nebo jen náročnější domácí uživatele).

Název produktu ThinkPad E570p (též označovaný jako ThinkPad S5) sám o sobě nezní až tak zajímavě – jedná se o 15″ notebook, který na pohled díky stříbrnému lemu celkem výrazně připomíná první generaci ThinkPadů Edge. Znalci názvosloví Lenovo se možná trochu pozastaví nad přídomkem „p“, který značí „performance“, tedy zařízení s vyšším výkonem. A tentokrát je vážně nutné zpozornět, protože to s tímto označením myslí model E570p a potažmo Lenovo opravdu vážně.

Na úvod dodám, že ThinkPad E s přídomkem „p“ popravdě není nic nového, model E560p byl exkluzivním produktem pro čínský trh, nicméně – jak se zdá – E570p Lenovo už nechce držet jen v Číně, na prodej je třeba i v australském Lenovo e-shopu!

Už povrchní prostudování hardwarové konfigurace zní – podobně jako u 15″ Yogy 720 – velmi zajímavě – k dispozici jsou čtyřjádrové procesory Intel Core i7 sedmé generace (Kaby Lake) s plným 45W TDP, až 32 GB DDR4 RAM, kombinace M.2 SSD a plotnového disku, ale hlavně doplněné o dedikovanou grafiku nVIDIA GeForce GTX 1050 Ti s 2 GB vlastní GDDR5 paměti. A zapomenout nesmím ani na Full HD IPS displej, který výbavu uzavírá. Ve výsledku se tak jedná o kombinaci pracovního a (základního) herního notebooku, která zní velmi, ale velmi lákavě.

Třešničkou na dortu je pak přepínač dvou režimů – jednak je k dispozici tichý a úsporný režim, kdy se E570p chová jako pracovní notebook, no a potom můžeme přepnout na výkonný (či herní) režim, který dokonce zapříčiní změnu podsvícení klávesnice z klasické bílé na červenou (ano, čtete správně, červeně podsvícený ThinkPad!).

Jasně, pravověrní ThinkPadisti se zřejmě chytají za vlasy, případně vkládají obličej do dlaní a definitivně nad Lenovem lámou hůl, ale mně E570p včetně tohoto netradičního nápadu s podsvícením přijde jako výborný nápad, který by mohl zaujmout mnoho lidí, nadšeni by mohli být třeba právě studenti, ale kdokoliv, kdo chce skutečně univerzální notebook na všechny činnosti během celého dne.

Příliv pozitiv však může přibrzdit cena, která rozhodně není a v dané konfiguraci snad ani nemůže být lidová – na webu Lenova se pohybuje mezi 1 200 a 1 800 dolary, což ale pořád dává smysl. Uvidíme, zda zavítá také do českých (a slovenských) luhů a hájů, já bych byl rozhodně pro!

Co na ThinkPad E570p říkáte vy? Dává vám takový produkt smysl? A co takové červené podsvícení na ThinkPadu?

Odpovědět

comment-avatar

Informace: Žádné osobní údaje nejsou povinné! Povinný je pouze text komentáře.


Související příspěvky