ThinkPad T460s: první pohled

9. 4. 2016 | 10

Na test nám konečně dorazil další z nových ThinkPadů, odlehčený 14″ korporátní model T460s, který neobměnil jen procesor, ale kompletně změnil oproti minulým generacím design, provedení, konstrukci i styl. Jaké jsou první dojmy po několika hodinách?

Jako každý rok přichází i letos nová generace business notebooků ThinkPad od společnosti Lenovo. Jak tomu už tak bývá, většina modelů doznala generační evoluci pouze ve smyslu aktualizace (či „refreshe“) platformy, kdy namísto loňského Intel Broadwellu natelovali na základní desku v továrně čipy Intel Core šesté generace, tedy Skylake. Pár modelů však doznalo změn zásadnějších a T460s je zrovna jedním z nich. Pojďme si říct pár dojmů a poznatků doslova po několika hodinách používání…

Slim „Téčko“ v novém

Jakmile vybalíte ThinkPad T460s z nové krabice (no, nové… je na ní nové logo Lenovo a rozházená písmenka Think), okamžitě dostanete jeden jediný pocit – že jste vybalili trochu nafouknutý Carbon. A víte co? Máte pravdu! T460s od základu změnil vzhled i samotnou konstrukci a nyní opravdu kopíruje Carbon (včetně plynule zkosené přední hrany včetně horní hrany víka displeje, díky které se mimochodem velmi příjemně otevírá) jen s tím rozdílem, že je kvůli dokovacímu konektoru a plnohodnotné zdířce LAN (RJ45) o nějaký ten milimetr tlustší a pár gramů těžší.

I konstrukce má přímou analogii s konstrukcí X1 Carbon, kdy se tělo zdá být kompletně kovové (na rozdíl od tří předchozích generací, kde byla vana kovová, ale lícní strana základny plastová s kovovými výztuhami) a víko zřejmě karbonové. Po vzoru nových ThinkPadů dostal T460s opět černou barvu (změna oproti loňskému grafitu) a jemnější povrchy, kterých se je radost dotýkat. Celkově díky tomu působí zařízení jednolitěji, čistěji, přesto klasicky. Potěší nové logo Lenovo na víku, které není tak výrazné – prim zde hraje ThinkPad. A tak to má být!

Klávesnice a polohovadla

Klávesnice jako taková se změnila jen opravdu minimálně (mechanika je tedy jako vždy špičková). Klávesy jsou nyní zcela matné, ale povrch je jemnější. Podsvícení je samozřejmě stále na místě. Novinkou je přemístění diody FnLk na Escape a návrat diody do Caps Locku (konečně!).

Polohovadla se v podstatě vrátila k provedení o tři roky zpátky – TrackPoin je stále na místě, zde se toho moc nemění (ačkoliv má nové provedení i čepičku, což je na jednu stranu dobře, o tom ale více až v recenzi), pod mezerníkem najdeme trojici tlačítek TrackPointu s původní mechanikou (takže se levé a pravé mačkají na spodní hraně, to prostřední zase na hraně horní), pod nimi najdeme běžný clickpad (ne, tvrzené sklo nehledejte). Za zmínku stojí, že jak tlačítka TrackPointu, tak clickpad jsou opravdu velké. Opět se však ukázala jedna nemilá vlastnost Lenova, kdy po každé změně (tentokrát polohovadel) továrně zřejmě nějakou dobu trvá trefit správně kvalitu, a tak – ač vše funguje, jak má – úplně prémiový pocit ze zvuků vycházejících z mechaniky těchto prvků nemám. O tom opět více až v recenzi…

Pár dalších postřehů

  • Celá spodní strana je – jako u Carbonu – překryta jedním krytem, po jeho odšroubování několika k tomu uzpůsobenými šroubky (Lenovo opět uživatele opticky vyzývá k tomu, aby se nebáli a kryt v klidu sejmuli, protože šroubky jsou bytelné a mají hlavu pro plochý i křížový šroubovák) máme snadný přístup ke všem komponentám.
  • ThinkPad T460s disponuje dvěma vestavěnými bateriemi – jsou snadno přístupné díky velkému krytu (viz výše), jen už zde nenajdeme výměnu jedné z nich za chodu a její případný upgrade nazývaný Power Bridge (u T460 by mělo být zachováno).
  • Nová čtečka otisků prstů Synaptics namísto tahu využívá pouhý dotyk a plně podporuje Windows Hello. Zatím fungovala rychle a dobře.
  • Displej v naší konfiguraci je Full HD IPS. Kontrast i pozorovací úhly jsou fajn, svítivost by mohla být vyšší, barvy o něco sytější. Obecně však spokojenost.
  • T460s nabízí po vzoru P50 a P70 diodu u konektoru napájení. Bohužel – podobně jako dříve u ThinkPadů Edge – svítí pořád, pokud je zapojený adaptér, takže stav nabíjení z toho nepoznáme.
  • Konfigurace, kterou máme na test, nabízí také LTE modem Sierra.

To je pro dnes vše. Na více informací se můžete těšit v recenzi. Máte něco konkrétního, na co se zaměřit nebo co by vás zajímalo? Napište do komentářů!

Odpovědět

comment-avatar

Informace: Žádné osobní údaje nejsou povinné! Povinný je pouze text komentáře.


Související příspěvky