První pohled na X1 Carbon 2015

2. 4. 2015 | 10

Dnes se v rychlosti a stručnosti podíváme na to, co nás čeká a na co se můžeme (doufám) těšit. Je to nový TOP model od Lenova, Ultrabook s OneLinkem, 4k displejem a  TrackPointem s tlačítky. Nadcházející recenzi se budu snažit pojmout trochu netradičně, ale nebudu předbíhat.

Exteriér

Na první pohled vás stroj prostě zaujme. Nebo minimálně přitáhne vaši pozornost, jedná se o jeden z nejtenčích strojů na světe. To, který je ve skutečnosti nejtenčí, přenechám na ostatních, tyhle žabomyší války o desetiny milimetru mě vážně neberou. Dalším neoddiskutovatelným faktem je hmotnost, která je velmi příjemná: 1,28 kg. Až neuvěřiteně působí víko displeje, a to jak je tenké a přitom pevné.

Protože se jedná o Ultrabook, je nabídka portů malá, největší chyba je absence RJ45. Na druhou stranu můžeme být rádi za OneLink Dock.

Interiér

Ke mně se dostala verze s 3k IPS displejem (2560×1440), který zaujme hned na druhý pohled, teda konkrétně hned poté, co notebook otevřete, a to jak jemností (pro mé oči je nejvhodnější nastavení 150% DPI), tak barvami bez nádechu do žluta a pozorovacími úhly. Chyba je ovšem, když si chcete zahrát nějakou starší hru, ta se stáva potom nehratelná (viz fotografie). Sice vidíte celou mapu, ale rozhovory s NPC se dají číst jedině s lupou.

Fallout 2 na 3k displeji

 

Další věc, která vás zaujme, bude jistě TrackPoint s tlačítky, pro pravověrné fanoušky je to velmi dobrá zpráva, i když se objeví pár hlasů, které tvrdí, že předchozí verze byla lepší, a to díky tomu, že clickpad šel stisknout po celé ploše. Klávesnice je podsvícená a regulovatelná ve dvou krocích.

Klávesnice

Konečně TrackPad s tlačítky TrackPointu

 

 

Ochutnávka

Tady je jedna fotka toho, na co se můžete těšit. Kdo uhodne, o jaký notebook se jedná, dostane bludišťáka.

X1C

Hádej, hádej hadači….

 

Odpovědět

comment-avatar

Informace: Žádné osobní údaje nejsou povinné! Povinný je pouze text komentáře.


Související příspěvky