Recenze Lenovo MIIX 3

30. 4. 2015 | 11

V dnešním článku bych vám rád představil výborně řešený tablet Lenovo Miix 3. Jedná se o velmi šikovný tablet s perfektním pouzdrem. Budete až překvapeni z kvality displeje. A všechnu zábavu si budete užívat několik hodin díky úžasné výdrži baterie. Chceš vědět o tomto výborném tabletu něco víc? Další podrobnosti se dozvíš v článku.

Hardware

 • Displej: 10″, IPS displej s rozlišením až FHD (1 920 × 1 200)
 • Procesor: čtyřjádrový procesor Intel Atom Z3735F (1,83 GHz)
 • Paměť: 2 GB RAM, DDR3L, vnitřní úložiště 32 GB eMMC
 • Fotoaparát: 2 MPx
 • Zvuk: mono reproduktor
 • Baterie: až 10 hodin
 • Bezdrátové připojení: Wi-Fi 802.11 b/g/n, Bluetooth 4.0
 • Konektory: micro-USB 2.0, micro-HDMI, audio konektor, MicroSD
 • OS: Windows 8.1 (bing)
 • Rozměry: 256,8 × 172 × 9,3 mm
 • Hmotnost: tablet: 549 g, pouzdro: 460 g

První dojmy

Ve velké krabici toho moc nenajdeme. Krabička sama o sobě není nijak pevná. V krabici se nachází nečekaně další krabička a obal s pouzdrem. Co v ní tedy najdeme? Tablet, pouzdro, nabíječku a manuály. Opravdu netuším, proč je ta krabice tak obrovská. Uvítal bych OTG kabel v balení, škoda, že chybí. Nabíječka je klasická. Kabel by mohl být klidně delší (cca 1 m). Tablet samozřejmě perfektně zabalený.

Konstrukce

Moc pěkná práce, páni inženýři. Výborně mi padl do ruky. Nic nikde nevrže a neklouže, vše vypadá dost kvalitně a zároveň i hezky. Materiál je taky příjemný. Na vrchní straně tabletu je pouze kamera. Po levé straně máme reproduktor, ten bych si představoval úplně jinde, nebo by mohly být dva, každý na jedné straně. Micro-USB a HDMI konektory. Dále také konektor na sluchátka a místo na  SD kartu. Na pravé straně se nachází tlačítko hlasitosti a také vypínač. Spodní část tabletu obsahuje konektor, díky kterému připojíme pouzdro. Největší absencí pro mě je chybějící tlačítko Start. Líbí se mi ale absence zadní kamery, většinou jsou stejně nepoužitelné.

Pouzdro

Sakra, další pouzdro, které skončí v šuplíku a budu muset koupit jiné… To jsem se opravdu spletl. Komfortní a elegantní zpracování. Výborný materiál na dotek. Skvěle vymyšlené pouzdro 3v1 (pouzdro + stojánek + plnohodnotná klávesnice s touchpadem). Toto pouzdro nechcete měnit. Bez pouzdra jen tablet, s pouzdrem se z tabletu stává netbook s dotykovou plochou. Touchpad fungoval výborně, reaguje velmi citlivě. Rozvržení kláves mi nedělalo žádný problém, rychle si na to zvyknete. Někdy jsem zapomínal, že je to jen tablet s dotykem. Co mě trochu zklamalo, byla váha pouzdra. Pouzdro by mohlo být o dost lehčí. Problém mi také dělalo vycvaknutí tabletu z pouzdra, drželo to až moc dobře, máte potom strach, aby se neulomily boční packy pouzdra. Největší negativum vidím ve slabých magnetech v pouzdru. Magnety nemají žádnou vůli, stačí se trochu jemně dotknout a už se oddělávají.

Kamera

Docela mě překvapilo, že tablet neobsahuje zadní kameru, ale má jen přední 2MPx kameru. Nevyfotíte s ní nic, je vhodná akorát na „skypování“. Jediným malým plusem je přisvětlovací dioda, moc silná není, ale v šeru to stačí. Uměl bych si představit aspoň 5Mpx kameru. Zadní kamera mi vůbec nechybí. Absenci zadní kamery hodnotím víc než pozitivně.

Zábava

Hry zde jedou na jedničku. Aplikace ze Storu fungují úplně bez problému. Díky touchpadu je i jednodušší práce s klasickými aplikacemi a hry se dají také hrát po připojení myši. S hudbou je to o dost horší. Slabý reproduktor, který je dost nevhodně umístěn, a kvalita zvuku je dost slabá. Zvuk prostě nejde rovnoměrně, chtělo by to dva reproduktory. S filmy je to už lepší, kvalita displeje hraje dost do karet. Obraz je prostě skvělý. 4k video sice nepřehrajete, ale Full HD zvládá. Tablet zvládne hodiny zábavy, baterka v plném provozu vydržela opravdu dlouho. Nemusíte mít strach, že na cestách se tablet po jednou filmu vybije.

Odpovědět

comment-avatar

Informace: Žádné osobní údaje nejsou povinné! Povinný je pouze text komentáře.


Související příspěvky