Lenovo na MWC 2015: rychlý přehled

3. 3. 2015 | 5

Po mnoha Tweetech a několika Vine videích dnes přinášíme velmi krátké shrnutí toho, co Lenovo (spolu s Motorolou a Medionem) v Barceloně na MWC tento týden ukazuje. K podrobnějším informacím se ještě dostaneme…

Stánek Lenovo

Lenovo má v Barceloně na MWC 2015 bez přehánění nejlepší „stánek“, který skutečně vyčnívá z davu – namísto tradičního otevřeného prostoru s bílými stěnami a (v lepším případě) jednou barvou v podobě světel nebo doplňků zvolilo trochu jiný přístup a jednoznačně to celkové prezentaci obrovsky prospělo.

Stánek Lenovo – i když nazývat zdejší prezentace jako stánky je vzhledem k jejich rozloze poněkud nevhodné, ale držme se zažitých konvencí – zvnějšku kombinuje pastelové barvy s výrazným osvětlením a surovými, dřevěnými prvky. Vnitřní část s uzavřenými místnostmi pro konferenční a jiné pracovní účely, která tvoří dle regulí MWC 3/4 plochy a má dvě patra, je poměrně světlá a útulná, opět s dřevěnými prvky, ale také bílými stěnami a pastelovými barvami. Celý stánek tak zvenčí působí dynamicky a na první pohled zaujme, zatímco uvnitř působí vzdušně a příjemně.

Jednotlivé expozice

Lenovo tentokrát na MWC sice přijelo jako jedna společnost, ale hned s několika značkami. Expozice Lenova je proto rozdělená na produkty Lenovo, Motorola a nepříliš překvapivě se ukázal také německý Medion, který Lenovo rovněž vlastní.

Expozice Lenovo

WP_20150303_16_34_25_Pro

Nejrozsáhlejší expozici má samozřejmě značka Lenovo, která má přeci jenom větší záběr i objem produkce než Motorola nebo Medion. Lenovo předvádí několik zařízení z PC divize, ale většina pozornosti se – logicky, vzhledem k zaměření MWC – ubírá k tabletům, mobilním telefonům a „wearables“, čili produktům, jako jsou chytré pásky (band) či hodinky.

PC divize vyrukovala s produkty, které již byly oznámeny na přelomu roku. Rád jsem si tedy sáhl na ThinkPad X1 Carbon třetí generace (ano, to je ten s tlačítky TrackPointu a, jak jsem psal na Twitteru, jak TrackPoint, tak jeho tlačítka jsou ještě lepší než dříve) a nový ThinkPad Helix. Zajímavé bylo si opět pohrát s ThinkPadem Yoga 12 nebo 15″ verzí. Chybět samozřejmě nesměla ani Yoga 3 Pro.

Tabletů a mobilů však bylo, jak jsem zmínil, mnohem více. Kromě starých (nebo starších) známých v podobě Vibe X2, nových modelů řady P či S jsme měli možnost sáhnout si na fotomobil Vibe Shot, který je jednoduše úžasný a s jeho pokročilým fotorežimem je radost pracovat, pohrát si s Yoga Tablety 2 s technologií AnyPen a nasadit náramek Vibe Band. Lenovo ve spolupráci s Dolby představilo také tablety Tab 2 A10 a A8 společně s smartphone A7000, které všechny spojuje jedna technologie – Dolby Atmos, nejnovější prostorový zvuk, který si postupně získává cestu do kin po celém světě (zatím tuto technologii používá „pouze“ několik tisíc kin). Tablety A10 a A8 totiž Dolby Atmos podporují a v kvalitních sluchátcích (testováno na Sennheiser) nebo s kvalitní Dolby Atmos audio sestavou dokáží vykouzlit úžasný prostorový zvuk. Lenovo A7000 je vůbec první telefon na světě, který Dolby Atmos podporuje.

Velmi milým překvapením byl kapesní projektor Lenovo Pocket Projector, který vykouzlí 110″ obraz, podporuje Miracast, DLNA i MicroSD a nosit se dá i s výdrží dvou hodin v kapse.

Expozice aplikací DOit

Vzhledem k zaměření (především) na mobilní telefony a tablety umístilo Lenovo na svůj stánek ukázku svých tří nejpopulárnějších a nejzajímavějších aplikací ze sady DOit. Konkrétně zde prezentuje a demonstruje SHAREit pro přímé sdílení dat, REACHit pro sdružení všech webových a jiných úložišť (o této aplikaci si ještě napíšeme, protože ji již delší dobu používám a je velmi zajímavá) a WRITEit pro přímý převod rukou psaného písma na text.

Expozice Motorola

WP_20150303_16_35_00_Pro

Motorola ukázala nové smartphony s Androidem 5.0 Lollipop – Moto E, G, X i za pomoci Googlu vytvořený Nexus, které je radost vidět, ale hlavně používat, protože všechny, i ty nejlevnější, nabízí skvělé dílenské zpracování, příjemné materiály a spoustu barevných variant. K telefonům se také přidaly skutečně povedené chytré hodinky s Androidem – Moto 360, k vidění je také bezdrátové miniaturní sluchátko pro hovory a vzdálené ovládání telefonu hlasem Moto Hint.

Expozice Medion

WP_20150303_16_34_10_Pro

Poprvé v životě jsem měl možnost seznámit se s produkty německého Medionu, který Lenovo už před delší dobou koupilo. Medion se soustředí na výrobu cenově dostupných mobilních telefonů, tabletů, ale také notebooků. Ukázalo zde proto několik modelů, které samozřejmě působí náležitě levnějším dojmem než produkty Motorola nebo Lenovo, ale ve své cenové kategorii to, myslím, vůbec nevadí, spíš naopak.

WP_20150302_10_40_43_Pro

Co dále?

To je zatím vše. V dalších článcích se budeme jednotlivým produktům nebo alespoň skupinám více a podrobněji věnovat. Vzhledem k tomu, že nás společnosti Qualcomm a Dolby provedly svými nejnovějšími technologiemi (Dolby samozřejmě představilo a demonstrovalo Atmos, Qualcomm měl širší záběr – dozvěděli jsme se a hlavně ukázali si novinky na poli otisků prstů, inteligentních fotoaparátů, LTE a Wi-Fi sítí nebo mobilních grafických čipů), rádi se o poznatky podělíme.

Odpovědět

comment-avatar

Informace: Žádné osobní údaje nejsou povinné! Povinný je pouze text komentáře.


Související příspěvky