CES 2015: Nová Yoga 3 a technologie Lenovo AnyPen

9. 1. 2015 | 5

Lenovo na CES 2015 představilo také zbrusu novou Yogu 3, a to jak v 11“, tak i 14“ variantě. Jako hodně zajímavé se také jeví představení technologie AnyPen, kterou si také podrobněji rozebereme.

Yoga 3

Na první pohled vypadá nová Yoga 3 jako její sestřenice, Yoga 3 Pro. U nové Yogy 3 se ale podařilo vměstnat 14“ panel do velikosti 13“ notebooku. Najdeme zde i klasické Yoga panty, které známe z předchozích modelů.

Displej oplývá rozlišením FHD, tedy 1920 x 1080 px. Jsme rádi, že to Lenovo nijak nepřehnalo s rámečky okolo, jsou tak akorát.

Lenovo se svém 14“ modelu používá procesory Intel Core i7, na rozdíl od Core M, které najdeme u Yogy 3 Pro. Díky tomu je Yoga 3 o něco málo tlustší (přesně o 5,6 mm). Co je zde ale skvělé, je to, že zde budeme mít na výběr i z dedikovaných grafik Nvidia, nemusíte tedy spoléhat jen na integrované Intely.

Lenovo svou novou Yogu 3 připravilo i v menším 11“ provedení. Má ovšem ten stejný displej (rozuměj rozlišení), jako vetší dvojče.

Co se týče barevných variant, Lenovo bude svůj model nabízet v klasické černé, oranžové a stříbrné barvě. Speciálem bude tzv. „chalk white“ varianta.

Ví se už i cena, která bude u menšího z modelů stanovena na $799 a u většího na $979.

AnyPen

Nemáte po ruce stylus, jen mrkev, a přesto chcete komunikovat s tabletem? Od teď je to možné…

Znáte to… K tabletu by se vám hodil v některých případech stylus, jenže originální stylusy můžou, ale nemusí být drahé, navíc musíte nosit a nezapomínat na další „věc“. V Lenovu se s tím trochu poprali a vymysleli technologii, kde je možné provádět interakce s tabletem pomocí jakéhokoli hrotu (tužka, stylus, nůž, nůžky, prostě cokoli).

yoga-tablet-2-hero_1024

V podstatě jde o to, že OS (tablet) bude reagovat na jakékoli podněty vyvolané tenkými i tlustými profily hrotů (ořezaná tužka apod.). Názorné využití? Například při malování, psaní poznámek a tak dále.

Možná Lenovo přišlo na nápad, jak vyřešit problém, který PC průmysl trápí již léta. Pokud toto zaměříte i do firemních strojů, myslím, že pak bude mít tato technologie hodně velké možnosti uplatnění.

Prozatím je bohužel tato technologie dostupná jen pro Yoga Tablet 2 8, nicméně něco dává tušit, že nezůstane jen u tohoto stroje.

Zdroje: The Verge, Windows Central

Odpovědět

comment-avatar

Informace: Žádné osobní údaje nejsou povinné! Povinný je pouze text komentáře.


Související příspěvky