ThinkPady Edge se přejmenovávají

12. 11. 2013 | 10

Jedna z nejúspěšnějších rodin notebooků Lenovo (vedle IdeaPadů), ThinkPad Edge, se pomalu, ale jistě přejmenovává. Lenovo v rámci zjednodušení nabídky přechází na styl dvou jasně oddělených produktových rodin: ThinkPad jako pracovní nástroj a IdeaPad na doma a pro zábavu. Co to v praxi znamená?

Lenovo se již delší dobu snaží zjednodušit své portfolio produktů. Předpokládám, že cílem je, aby zákazník okamžitě poznal, co kupuje: dostane jasnou první volbu mezi pracovní rodinou Think a na doma a zábavu zaměřenou Idea. Na pomezí ale stále stojí ThinkPady Edge, které si sice po úvodním chladnějším přijetí vytvořily dobré a populární jméno (také se velmi dobře prodávají, protože nabízí mnoho vlastností a možností klasických ThinkPadů, jen v levnějším a stylovějším provedení, které se snaží optimálně skloubit práci se zábavou), nicméně základní myšlenku jasné volby mezi A a B tříští.

Řady E a S přechází mezi ThinkPady

Po noteboocích Value Line nebo Essential, které rovněž jako takové zanikly, protože se sloučily s rodinou IdeaPad, tak logicky na řadu přichází ThinkPady Edge. Tato rodina “na pomezí” v současné době postupně zaniká a obě modelové řady v rámci Edge (základní E a prémiová S) se přesouvají pod sjednocenou značku ThinkPad.

 

ThinkPad řady

V rámci ThinkPadů tak nově bude existovat namísto čtyř hned šestice řad, kdy řady E a S budou stále představovat původní řady v rámci rodiny Edge:

ŘADA

POPIS

L

Základní pracovní notebooky s klasickým designem a dokováním

ThinkPad Classic

T

Klasické, výkonné, odolné notebooky s dokováním

X

Malé, odolné, kompaktní, přenosné notebooky na cesty

W

Vysoce výkonné mobilní pracovní stanice pro grafiky, vědce nebo návrháře

E

Stylové notebooky pro práci a zábavu v několika barevných provedeních, dokování OneLink

Původní ThinkPady Edge

S

Prémiové stylové pracovní Ultrabooky s dockem OneLink

Pokud sledujete dění na scéně notebooků Lenovo, případně alespoň ThinkPadů, již jste náznaky jistě zaznamenali už před několika měsíci – z některých notebooků zařazených pod rodinu ThinkPad Edge právě dodatek “Edge” začal mizet (typicky řada S a speciální model Twist); s příchodem nové generace ThinkPadů se také sjednotil vzhled (barva, tvary, povrch), klávesnice a TrackPad napříč všemi notebooky ThinkPad. Zatím se ale fakticky nacházíme v období přechodu, a tak v e-shopech stále ještě uvidíte “ThinkPad Edge” u modelů řad S, ale také E.

Co se ve skutečnosti mění?

No a na závěr důležitá odpověď na palčivou otázku: co vlastně přesunutí řad E a S pod křídla ThinkPad vlastně znamená ve skutečnosti? V praxi vlastně nic – bude se jednat stále o ty samé notebooky, se stejným zaměřením, funkcemi nebo designem, pouze již před jejich modelovým označením nenajdeme slůvko “Edge”, orientovat se tak musíme podle řady (E a S). Pohled na nabídku Lenovo by tak měl být jednodušší – ThinkPad a IdeaPad, nic víc.

Jiným příběhem však je, zda rodina ThinkPad po přírůstku dvou dalších řad už nebude lehce přelidněná a zmatená. Ale na to už si asi každý musí odpovědět sám…

Odpovědět

comment-avatar

Informace: Žádné osobní údaje nejsou povinné! Povinný je pouze text komentáře.


Související příspěvky