Pomalý web podpory Lenovo – řešením je “expresní” sekce

27. 10. 2012 | 9

V posledních týdnech sledujeme velmi pomalou odezvu webu podpory Lenovo (support.lenovo.com), kde najdete především ovladače, software, aktualizace, návody a rady a tipy. Někdy má web tak pomalou odezvu, že prakticky nefunguue. Lenovo problémy (velmi pomalu) odstraňuje a prozatím je k dispozici dočasné, omezené řešení.

Web podpory (http://support.lenovo.com) využívají uživatelé produktů Lenovo především pro stahování aktuálních ovladačů a software pro svá zařízení – uživatelům rodiny Idea nic jiného nezbývá, protože další způsob k dispozici není, no a uživatelé business řady Think zase web často používají pro rychlejší stažení nejaktuálnějších ovladačů a aktualizací, protože repozitáře aktualizačního systému ThinkVantage System Update vždy vykazují určité zpoždění v publikaci novinek.

Pomalá odezva webu

Nejspíše z důvodu příchodu Windows 8, tedy rychlému a častému přidávání nových ovladačů a software pro podporu tohoto operačního systému napříč řadami i modely, dochází v posledních týdnech k extrémnímu zpomalení webu podpory, který dosáhl svého maxima v takové podobě, že web spíše nefungoval, než že by fungoval (na hlavní stránce se dokonce objevilo upozornění na problémy s odezvou webu se slibem, že se na nápravě pracuje; ta však dlouho nepřicházela). To je samozřejmě velmi nepříjemná situace.

lenovo-support-notice-25255B3-25255D

Banner na webu podpory Lenovo upozorňující na zpomalení a dočasné řešení

 Ačkoliv už došlo k mírnému zlepšení a web už místy celkem normálně pracuje, Lenovo prozatím vytvořilo dočasné řešení, které problémy s odezvou řeší – po vstupu na úvodní stránku se zobrazí v horní části banner upozorňující na problém s odezvou webu a jeho dočasné řešení v podobě zjednodušeného webu “Express”, který je graficky i funkčně mnohem jednodušší, nicméně svému účelu slouží velmi dobře a bez prodlev – především dokážete vyhledat své zařízení a v podobě “Driver matrix” (uživatelé webu jistě vědí, o čem mluvím) zobrazit odpovídající ovladače, software a aktualizace, no a ty samozřejmě rychle a jednoduše stáhnout.

Jak vyhledat a stáhnout ovladače

Uživatelům produktů Think prozatím spíše doporučím používat ThinkVantage System Update, pokud je to možné. Pokud však máte zařízení rodiny Idea, případně ThinkVantage System Update využívat nechcete či z nějakého důvodu nemůžete, níže naleznete postup, jak se k souborům na webu dostat.

Postup získání souborů

Po vstupu na expresní web (odkaz) dostanete na výběr základní činnosti, kde samozřejmě na prvním místě “dlí” možnost vyhledání a stažení ovladačů a software.

express-support-drivers-25255B3-25255D

Po kliknutí na zvýrazněný odkaz v obrázku výše (“Device Drivers Files Matrices”) musíte vybrat své zařízení. Nejprve vyberete druh (Type) – notebook, desktop, server, pracovní stanice. Následně rodinu a řadu zařízení (Series) – Lenovo 3000, ThinkPad T, IdeaPad Z, … Poté už pouze konkrétní model (SubSeries) – T420s, Z580 apod.

express-support-picker-25255B4-25255DPo výběru už se vám v přehledném rozdělení zobrazí seznam dostupných souborů (ovladače, aplikace, aktualizace, BIOS apod.) tak, jak jste možná zvyklí z “Driver matrix” zobrazení.

 express-support-filter-25255B4-25255D

 Dále je ještě možné filtrovat výsledky dle kategorie (Category) – Audio, BIOS, Bluetooth, grafické ovladače, … a operačního systému (Operating System).

 

Odpovědět

comment-avatar

Informace: Žádné osobní údaje nejsou povinné! Povinný je pouze text komentáře.


Související příspěvky