ThinkPad Tablet: nefunkční 3G po aktualizaci na Android 4.0 Ice Cream Sandwich

8. 7. 2012 | 5

ThinkPad Tablet začal prostřednictvím “vzduchu” (tedy “over the air” – OTA) dostávat plánovanou aktualizaci na Android 4.0 Ice Cream Sandwich z původního Honeycombu verze 3.1. Evropské a české modely přišly na řadu v současné době. Někteří uživatelé však po aktualizaci hlásí nefunkční 3G připojení. Kde je problém?

ThinkPad Tablet jsme si představovali na konci loňského roku: jedná se o profesionální 10″ Android tablet s unikátními vlastnostmi pro pracovní nasazení, vlastně se jedná o jediný Android tablet určený přímo pro nasazení ve firmách. Vděčí za to velmi slušné hardwarové výbavě, špičkovému 16:10 WXGA IPS displeji, který je překrytý tvrzeným sklem Gorilla Glass, dvojitému dotykovému zadávání – prstem a perem, plnohodnotnému USB konektoru s funkcí USB host, slotu na SD kartu plné velikosti, pokročilému zabezpečení, podpoře centrální správy, dokovací stanici, pouzdru s klávesnicí s optickým TrackPointem Folio a mnohému dalšímu.

Problém

Profesionální Android tablet od Lenova s kódovým označením Indigo přišel s Androidem 3.1 Honeycomb, ale v květnu letošního roku začal získávat slíbenou a plánovanou aktualizaci na nejnovější verzi 4.0.3 Ice Cream Sandwich prostřednictvím automatické aktualizace “vzduchem” (Over The Air = OTA). Přestože prakticky všichni uživatelé hlásí vyšší stabilitu i znatelně rychlejší odezvu systému (k testu ThinkPad Tabletu s Androidem 4.0 se brzy dostaneme) a také o něco delší výdrž na baterii (která však už tak byla dobrá), u některých modelů se objevil problém s 3G modemem.

sim-card-25255B4-25255D

Problém se týká pouze konfigurací s modemem Ericsson, tedy postižena je především Evropa, v USA a podobných trzích, kde používají typicky modemy Qualcomm (případně brandované operátory), problém nenastává. Podle všeho je přítomen vadný ovladač, který znemožňuje spustit jakékoliv mobilní datové připojení: ačkoliv SIM karta a modem jsou aktivní a viditelné a tablet se dokonce připojí k síti, nelze zahájit datové připojení (“datové připojení není dostupné”).

Řešení

Od mezinárodní technické podpory Lenovo jsme získali informaci, že již byla vydána opravná aktualizace, která by pro náš region měla být dostupná během tohoto měsíce. Všem, kteří používají 3G připojení na ThinkPad Tabletu, proto doporučujeme prozatím neprovádět aktualizaci na Android 4.0, ale počkat s ní, dokud se neobjeví aktualizace napravující problém s 3G připojením.

Odpovědět

comment-avatar

Informace: Žádné osobní údaje nejsou povinné! Povinný je pouze text komentáře.


Související příspěvky