Android tablet IdeaPad K1 unikl na veřejnost

2. 7. 2011 | 3

Na Amazonu se objevil v ceníku dosud nepředstavený tablet od Lenova, IdeaPad K1, aby byl záhy stažen. Nic to však nemění na faktu, že se – dle všech informací – jedná o reálné zařízení, které velmi brzy spatří světlo světa. Pojďme se jen velice krátce podívat, co o něm víme. A co na něj říkáte vy?

 IdeaPad K1, jak se má zařízení jmenovat, je naprosto standardním tabletem, jak jej dnes známe. Disponovat by měl 10,1″ displejem s poměrem stran 16:10 a rozlišením WXGA (1280 x 800 bodů), ten bude samozřejmě dotykový, logicky s kapacitní technologií. Přístroj bude pohánět architektura nVIDIA Tegra 2 s dvoujádrovým procesorem T-250, který poběží na 1 GHz a jeho grafický akcelerátor bude podporovat také přehrávání flashového videa či výstup HDMI. Operační paměť by měla čítat rovný 1 GB, úložiště bude – podle všeho – záviset na verzi (16-32 GB), jakož i další dílky výbavy (měly by být verze jak s Wi-Fi, tak 3G).

Bluetooth, USB konektor, dvojici kamer (přední, zadní), slot na microSDHC karty a reproduktory budou obsahovat všechny modely. Výdrž baterie by měla být mezi 8 a 10 hodinami, k dispozici by měly být dvě barevné varianty – černá a bílá s vahou cca 770 g. V balení bychom měli najít snad i ochranné kožené pouzdro s opěrkou. Jednu z nejpodstatnějších, avšak logických informací uvedu až teď – operačním systémem se samozřejmě má stát Android 3.0 Honeycomb, s největší pravděpodobností vybavený o nějakou tu utilitu a aplikaci od Lenova.

Amazon deklaroval cenu 499 dolarů, což by čistě teoreticky v českých podmínkách znamenalo cca 11 000 Kč s DPH.

Co na tablet říkáte?

Odpovědět

comment-avatar

Informace: Žádné osobní údaje nejsou povinné! Povinný je pouze text komentáře.


Související příspěvky