10 nejčastějších problémů s telefony Lenovo

10 nejčastějších problémů s telefony Lenovo

Vzhledem k rostoucím dotazům na řešení potíží, které mohou nastat při používání zařízení s operačním systémem Android, jsme se rozhodli, že vydáme článek shromažďující deset nejčastějších dotazů po celém internetu a pokusíme se vám na ně odpovědět.

OTÁZKA: Kdy dostane model Lenovo P70 aktualizaci na novější operační systém Android 5.1, který byl pro tento model slíbený?

 • ODPOVĚĎ: Novější verze systému Android 5.1 nebude pro telefon Lenovo P70 uvolněna z důvodů nestability a častých restartů. Lenovo se rozhodlo svým zákazníkům ponechat zařízení stabilní a plně funkční za cenu starší verze systému.

OTÁZKA: Moje zařízení mi nedovolí stáhnout aktualizaci.

 • ODPOVĚĎ: Příčin může být více. V první řadě je potřeba si uvědomit, že všechny nové aktualizace se vydávají ve vlnách, tedy postupně. Než tedy dorazí aktualizace přímo na vaše zařízení, může to několik dní trvat. Ideální je chvíli počkat. Pokud ani po čase telefon nebude signalizovat novou aktualizaci, doporučujeme ověřit, zda zařízení vůbec pochází z české distribuce. Tuto informaci je možné zjistit na webu Lenovo Warranty Lookup po zadání IMEI, nebo sériového čísla telefonu. Lenovo Warranty LookupPokud zařízení pochází z české distribuce a čekáte na ni delší chvíli, je možné se pokusit o vyhledání aktualizace ručně. To provedete vytočením kódu #*#2432546#*# v aplikaci pro volání. Poté již stačí jít do Nastavení -> Informace o telefonu -> Aktualizace systému a aktualizaci nainstalovat.

 

OTÁZKA: Jak si můžu nastavit vlastní vyzváněcí tón?

 • ODPOVĚĎ: Konkrétní postup se může mírně lišit, avšak vlastní vyzváněcí tón se u většiny zařízení nastavuje následovně – v aplikaci „Kontakty“ vyberte kontakt, kterému chcete vlastní vyzváněcí tón nastavit a podržte nad ním prst. V nabídce, která se zde objeví, zvolte „Upravit“. V této nabídce pak vyberte „Vyzváněcí tón“, vyjeďte až na úplný začátek seznamu (nabídka, která se zobrazí, nezačíná nahoře) a vyberte „Další vyzvánění >>>“. Následně vyberte své vyzvánění a volbu uložte. 2Upozorňujeme, že vlastní vyzváněcí tón musí být vždy umístěn ve složce Ringtones, nacházející se v paměti zařízení. Pokud v této složce vlastní vyzváněcí tón nebude, po restartování zařízení se nastaví výchozí vyzvánění.

OTÁZKA: Jak můžu kontaktu nastavit fotografii?

 • ODPOVĚĎ: Toto nastavení se provádí téměř stejně, jako je popsáno v předchozím kroku. Jen místo na „Vyzváněcí tón“ klikněte na siluetu kontaktu (případně na již vloženou fotografii). I zde doporučujeme umístit fotografii do interní paměti zařízení.

OTÁZKA: Zařízení se po aktualizaci seká, rychleji se vybíjí a chová se nestandardně.

 • ODPOVĚĎ: Příčinou je právě ona systémová aktualizace. Po každé větší aktualizaci je potřeba zařízení obnovit do továrního natavení. Jedině tak dojde k aplikování nainstalované aktualizace. Před samotnou obnovou do továrního nastavení si zálohujte svá data (ostatně to byste měli provést již před instalací aktualizace) a vyjměte ze zařízení paměťovou kartu. Telefon pak obnovíte do továrního nastavení v „Nastavení“ -> „Zálohování a obnovení dat“ -> „Obnovení továrních dat“.3

OTÁZKA: Telefon se chová nestandardně, seká se a je nestabilní.

 • ODPOVĚĎ: V takovém případě doporučujeme zálohovat data z telefonu a také vyjmout paměťovou kartu. Zkontrolujte, zda nejsou dostupné nové aktualizace (viz předchozí body) a pokud ne, zařízení obnovte do továrního nastavení (viz předchozí otázka). Pokud se zařízení nedaří obnovit do továrního nastavení, případně ani spustit, obnovte telefon v tzv. „Recovery menu“. Do toho se dostanete, pokud stisknete a podržíte kombinaci tlačítka pro zapnutí spolu s tlačítkem pro snížení hlasitosti při vypnutém zařízení. V nabídce, která se zde objeví vyberte „Factory reset“. V této nabídce se pohybuje tlačítky pro úpravu hlasitosti a výběr se potvrzuje stisknutím tlačítka pro zapnutí.

OTÁZKA: Jak můžu přesunout aplikace na SD kartu?

 • ODPOVĚĎ: Bohužel (bohudík) není instalace a přesun aplikací na externí SD kartu novějším operačním systémem Android podporováno. Interní paměť telefonu je mnohem rychlejší, než SD karty. Díky tomu je telefon rychlejší, svižnější a aplikace jsou stabilnější. V případě, že máte v telefonu málo místa, přesuňte na SD kartu pouze některá svá data a fotografie. V případě, že vybíráte nový telefon, doporučujeme vybírat ty modely, které disponují větší pamětí. Mějte na paměti, že mnohdy jen operační systém telefonu zabírá více, než 6 GB.

OTÁZKA: Telefon hlásí nedostatek volného místa, ale na paměťové kartě ho mám ještě mnoho volného. Také v telefonu mám pro danou aplikaci ještě dostatek místa.

 • ODPOVĚĎ: Viz předchozí odpověď. Aplikace na SD kartu instalovat nelze. Pokud máte v interní paměti dostatek místa a aplikace se nainstalovat nechce, pak se může jednat o chybu v obchodě Play. Postačí tedy, když v „Nastavení“ -> „Aplikace“ -> „Obchod Google Play“ zvolíte „Odinstalovat aktualizace“. Ve většině případů toto řešení pomůže. 4

OTÁZKA: Kde seženu návod pro moje zařízení?

 • ODPOVĚĎ: Většina zařízení má návod na ovládání přímo v sobě. Lze jej najít pod aplikací „Průvodce“. Pokud zde tato aplikace není, nebo si návod chcete přečíst v klidu na svém počítači, pak navštivte stránku support.lenovo.com a své zařízení zde vyhledejte. Z horního menu zvolte „Dokumenty“, sjeďte níže a návod naleznete pod názvem (Czech) User Guide – Lenovo NÁZEV_MODELU (Lenovo NÁZEV).

OTÁZKA: Kdy můj telefon dostane update na novější verzi operačního systému Android?

V případě, že zde nenaleznete řešení svého problému, je možné se obrátit přímo na obchodně-technickou linku pro smartphony Lenovo na telefonním čísle 312 560 312, kde se vám bude věnovat proškolený technik. Tato linka je aktivní ve všední dny od 9:00 do 17:00.
 • Jan Gybas

  Mohu se zeptat jak často je seznam nových vezrí OS Android pro telefony aktualizován? Mám Lenovo P90 Pro, které ani v seznamu není zmíněné.

  • Jan Gybas

   Aha, už to vidím. There is no upgrade plan available for products that are not listed in this page. :(

   • Jiří Pitek

    Abych řekl pravdu, tohle nechápu a velmi mě to taky mrzí….

   • Zrovna u P90 a P90 Pro je velká škoda, že pro ně aktualizace nejspíše ani nebude. Jinak by to byly dokonalé telefony.. Třeba zapracuje komunita a bude brzo nějaké alternativní ROM.

    • Jan Gybas

     Na jednu stranu mě to štve, na druhou stranu když si přečtu fóra a vidím tu kupu problémů, kterým lidé čelí po upgradu na nové verze Androidu, tak je ve mě malá dušička ráda za to, že k tomu v budoucnu nedojde.

 • Kamil

  Dobrý dne, Chci se zeptat na Lenovo Vive X2 dual sim. Telefon jsem kopil v zahraničí kde se stále nacházím, v zařízení je sice volba češtiny, ale překlad není dokonalý a u mnoha app. se mi zobrazují čínské popisky. Je možné upgradovat telefon tak aby v zařízení byla plná podpora českého jazyka? A taky mám v telefonu verzi androidu 4.4 a nelze mi uskutečnit upgrade na novější verzi, je to nějakou chybou a nebo to může být lokalitou kde se právě nacházím. Předem díky za odpověď.

 • Kamil

  Omlouvám se chyba v názvu chyby v názvu Vibe X2

 • OVERLORD s.r.o.

  Dobrý den, mám Lenovo K920 VIBE Z2 PRO. Od začátku používání mám problém s mikrofonem, při hovoru mě volající slyší přerušovaně, nekvalitně. Jakmile telefon vyndám s pouzdra okamžitě se kvalita hovoru zlepší. Ví někdo čím to může být?
  Díky za radu.

 • Honza

  Dobrý den. U Lenovo P70 mi přestala fungovat GPS. Abych byl přesný tak při zapnutí vyhledání polohy jen pomocí GPS a aktivace navigace se rozblikala ikona a po nalezení polohy svítila,navigace fungovala a po vypnutí navigace ikona polohy zmizela i přesto, že vyhledávání polohy bylo zapnute. K velké spokojenosti to takto krásně celý rok co ho vlastním fungovalo až asi před měsícem po zapnuti navigace ikona stále bliká, polohu nenajde,po vypnuti navigace bliká dal i když dám vypnout vyhledání polohy a rychleji se vybiji baterie. Vyhledávání signalu vypnu pouze restartem telefonu nebo vynuceným ukončení aplikace té co má vyhledávat signal. Zkoušel jsem přeinstalovat navigaci, udělal tovární nastavení a stále to nefunguje. Dokonce ten samý problém ma i kolega,ktery ma telefon teprve 3 měsíce. Prosím o radu co s tím. Dekuji

 • Dominik

  Dobrý den , mám Lenovo P70 necelý rok , a byl jsem s ním nadmíru spokojen až doteď , kdy mi při nabijení telefonu svití kontrolka pro nabijení a telefon se nenabijí , dokonce vybijí , občas prostě pět minut svití kontrolka a poté na dvě hodiny zhasne . Už třetí den se ho snažím nabít , ale marně :( , prosím o radu , díky :) .

 • Honza

  Dobrý den. Mám telefon Lenovo P70 na kterém přestalo hned druhý den fungovat tlačítko zapnout/vypnout. Z opravy se mi vrátil úplně jiný telefon Lenovo P70 s androidem 5,1. Zatím vše funguje bez problémů dokonce i GPS, navigace …. Problém je však v tom, že se nezobrazuje číslo volanému a nejde to nijak upravit. Rovněž nejdou přiřadit melodie k osobám nebo skupinám.

 • Věrka

  Dobrý den. Mám lenovo phab – 750 m a po nové aktualizaci se mi ztratila ikonka emailu a když jsem si chtěla ji znovu nainstalovat přes google play tak mi to psalo že služby google přestaly fungovat. A nikde to nešlo znovu spustit ani restart phabletu nepomohl. Jedině až tovární nastavení mi vse vrátilo na začátek kde vše fungovalo jen mám teď strach z dalších aktualizaci systému.

 • Jan David

  Dobrý den,
  mám rok starý Lenovo VibeShot spolu s SD kartou 64GB, až dosud naprostá spokojenost.

  Nyní ale telefon nemůže na data na SD kartě (např. mapy do navigací, fotky), ani na ni neukládá (taktéž např. fotky). Žádné mechanické poškození se nepřihodilo, slot na SD kartu byl vždy kryt pouzdrem. Restart telefonu, vyjmutí a vložení SD karty nepomáhá. telefon má podporovat SD karty až do 128 GB, a tato rok bez problému fungovala. V PC ji formátovat nelze, ale lze z ní číst. V telefonu ji z formátovat nelze, nerozpozná ji. Starší 8 GB SD karta funguje bez problému, ale v obchodě jsem zkoušel novou 64GB SD kartu, a opět se nechytla.

  Je problém v telefonu, nebo v kartě? Telefon je v záruce, jen jsem teď dost daleko od obchodu, kde jsem ho koupil, a jen tak se tam nedostanu.

  Co dál? Reset Androidu do továrního nastavení?

  Díky za případné rady.

 • Kiska007

  Lenovo Vibe C2 A-GPS vypadava ,ukazuje uplne zlu trasu ,stale prepocitava inu trasu ,no uplny odpad ,skusal som 3 tie iste telefony asi 15 roznych apk na gps -nic nepomohlo .Chipset MediaTek je uplny bordel ,lenovo by malo vratit peniaze za tento scrap!

 • Peter

  Mam Lenovo vibe k5 pri odomknutí automaticky načítava ľubovoľne webstranky

 • Lenka Hradilová

  Dobrý den, mám Lenovo K5 Plus. Během hovoru zhasne displej a nelze hovor ukončit, dát reproduktor. Prostě nic. Displej se nerozsviti. Co s tím? Děkuji Lenka

 • Kaezeb

  Dobrý den
  Mám Lenovo K5 a chtěla bych si aktualizovat emoji na klávesnici ale nevím jak na to kdyby někdo poradil byla bych moc ráda

 • Petr

  Dobrý den, mám Lenovo C2 black dual sim. Potřebuju poradit ohledně psaní sms. Když píši větu, tak se mi do slov automaticky doplňují háčky i čárky, nebo dokonce mění i významy slova. Proto musím z napsaného (pozměněného) slova umazat pár písmenek a teprve poté mi ve větě zůstane to slovo, které jsem tam chtěl mít. Je to dost otravné!! Nevím, kde se to dá vypnout. Zkoušel jsem změnit v nastavení zpráv režimy zadávání, ale nic se nezměnilo. Prosím o radu. Děkuji moc :)

 • Zdeněk

  Dobrý den ,
  Mám Lenovo K10.Při příjmu telefonátu mi mobil zvoní , ale obrazovka displeje zůstává černá ( nerozsvítí se ) a nelze tedy přijat ani volané číslo.Co s tím? Poradí mi někdo?Děkuji
  Zdeněk

 • Marek

  Dobrý den, mám P70-A, občas když zapínám mobil (ještě než zadám gesto) otevře se fotoaparát a dosud jsem nepřišel na to, jak to udělat úmyslně. Taky bych se chtěl zeptat, jestli nejde změnit, výchozí vyzváněcí tón pro všechny kontakty najednou.

 • Monika Tomešová

  Dobrý den malý dotaz mám Lenovo P70 a nejde mi změnit tón na SMS. Nevíte někdo nějakou vychytávkou díky.

 • Karel Šubrt

  Mám Lenovo k6 a lidé kteří mi volají mě špatně slyší. Jak je to možné, čím to je.???

  • Jana

   Mám také K6 a stává se mi to samé. Už jste to nějak vyřešil?

 • Aleš Kulich

  Dobry den mam telefon Lenovo P2 a stale sem neprisel na to jak nastavit premium SMS a take aby mi fungovalo odesilani MMS oboji mam u operatora aktivni ale telefon to neumoznuje diky za pripadnou radu

 • Facebook User

  Dobrý den, mám mobil Lenovo p70 a při nabíjení se mě sekne, že nic nefunguje a při odpojení nabíječky nereaguje. Jediný co mě jde, je, že jo musím vypnout a zapnout, ale vypnutí trvá cca do 1 minuty. Nevíte co s tim? Diky