01 X1 Carbon G11 Hero Front Facing

CES 2023: Nové ThinkPady X1

6. 1. 2023 | 1

Na veletrhu CES 2023, který se po uvolnění koronavirových restrikcí koná opět v Las Vegas, Lenovo představilo i několik nových ThinkPadů, jmenovitě jde o: jedenáctou generaci notebooku X1 Carbon, osmou generaci konvertibilního zařízení X1 Yoga, a třetí generaci velice mobilního notebooku X1 Nano. Pojďme se na ně podívat blíže.

Řada X1 cílí na profesionály, kteří chtějí to nejlepší z nejlepších. Nová generace těchto zařízení staví na platformě Intel Evo, z čehož vyplývá i použití nejnovějších procesorů Intel třinácté generace. ThinkPad X1 Carbon Gen 11 a X1 Yoga Gen 8 lze také nakonfigurovat s až 64 GB RAM paměti (LPDDR4). Veškeré modely lze nakonfigurovat s OLED displeji, které podporují Dolby Vision a nechybí jim certifikace TÜV Rheinland, která zaručí, že z obrazovky vychází minimum modrého světla. Samozřejmostí je HPD sensor, který notebook při vašem odchodu automaticky uzamkne a uspí, poté probudí a pomocí IR kamery vás přihlásí do systému, bez toho, abyste se notebooku vůbec museli dotknout.

Udržitelnost především

Lenovo se hodně zaměřilo na udržitelnost:

  • ThinkPad X1 Carbon Gen 11 obsahuje 90 % recyklovaného hořčíku v palmrestu a 55 % recyklovaného hliníku na spodní straně zařízení.
  • ThinkPad X1 Nano Gen 3 obsahuje 90 % recyklovaného hořčíku v palmrestu a i na spodní straně zařízení.

Kromě toho jsou obaly vyrobeny ze 100 % z bambusu a vláken cukrové třtiny, papírové krabice jsou vyrobeny z obalů bez plastů s 90 % recyklovaného a/nebo FSC certifikovaného obsahu a nové ThinkPady X1 obsahují ve vybraných komponentách plasty z recyklovaného spotřebního materiálu.

Lenovo View

Novinka pro tyto modely je nová aplikace s názvem Lenovo View. V něm je integrováno několik funkcí. Aplikace dokáže sama aktivovat Privacy Alert nebo Privacy Guard v případě, že se vám někdo kouká přes rameno; dokáže vám v pravidelných intervalech zasílat upozornění, abyste na chvíli dali odpočinek svým očím, a dokáže i vylepšovat videohovory. Můžete v ní nastavit, aby webkamera zabrala pouze vás obličej a sledovala ho (tzv. autoframing), rozostřit/nastavit jiné pozadí, a nedílnou součástí je i AI, které vylepšuje kvalitu obrazu i za horších světelných podmínek.

Pokud tedy používáte několik aplikací na videohovory, stačí vše nastavit pouze v aplikaci Lenovo View.

Dostupnost

ThinkPad X1 Carbon Gen 11 bude k dispozici od dubna 2023. Očekává se, že ceny budou začínat na 40 000 Kč bez DPH.

ThinkPad X1 Yoga Gen 8 bude k dispozici od dubna 2023. Očekává se, že ceny budou začínat na 43 000 Kč bez DPH.

ThinkPad X1 Nano Gen 3 bude k dispozici od dubna 2023. Očekává se, že ceny budou začínat na 38 000 Kč bez DPH.

Odpovědět

comment-avatar

Informace: Žádné osobní údaje nejsou povinné! Povinný je pouze text komentáře.


Související příspěvky