19 Legion 7 Gen 7 Closeup Air Intake

Lenovo Legion 7: nejvýkonnější 16″ herní notebooky na světě!

12. 5. 2022 | 2

Lenovo přichází na trh s nejnovější generací herních notebooků Lenovo Legion 7 (AMD a Intel, 16″, 7). Tuto novinku doprovodí i lehká verze Lenovo Legion Slim 7 (AMD a Intel, 16″, 7).  Modely notebooků Lenovo Legion 7 určitě potěší všechny příznivce videoher, jelikož se aktuálně jedná o nejvýkonnější 16palcové notebooky na světě. Pozadu rozhodně nezůstávají modely Lenovo Legion Slim 7, které svým názvem napovídají, že se jedná o mimořádně lehké a tenké notebooky, přesto stvořené pro hraní. Svým příznivcům nabídnou nejenom tenčí vzhled a nižší hmotnost, ale také prvotřídní 16″ displeje s poměrem stran 16:10.

A jaká vylepšení nové notebooky Lenovo Legion 7. generace přinášejí? Lenovo si připravilo hned několik novinek, které potěší jak profesionální, tak i občasné hráče. Jednou z oblastí, na které se rozhodlo Lenovo zaměřit, jsou baterie a k tomu se váže i jedna z prvních inovací, jelikož nová zařízení poskytují kapacitu baterie 99,99 Wh a až 135W rychlé nabíjení prostřednictvím USB typu C. S těmito údaji můžeme mluvit o největší kapacitě baterie na světě v kategorii 16palcových herních notebooků.

Další zajímavou novinkou jsou FHD webové kamery, které ocení fanoušci natáčení a streamovaní. Notebooky série Lenovo Legion 7 si tak splnily ambice být prvním 16palcovým herním zařízením, které svým uživatelům tyto kamery nabídne. Drží si ale ještě jedno prvenství mezi herními 16palcovými notebooky v kategorii WQXGA rozlišení (2 560 × 1 600 bodů). V této kombinaci nové modely nabízejí svým příznivcům, kteří si potrpí na výkon a mobilitu, minimalistický design se systémem Windows 11, dlouhou výdrž baterie a extrémně tichý systém chlazení vyladěný prostřednictvím umělé inteligence.

Legion 7 Series (Intel) Portfolio Video

Stylish. Savage. Seven. Introducing the Legion 7i and Legion Slim 7i Series line of flagship Legion Gaming PCs, powered by 12 Gen Intel® Core™ Processors. V…

Na vrcholu výkonu s Lenovo Legion 7. generace

Herní notebooky Lenovo Legion 7 jsou skvělou volbou pro ty, kteří od svých zařízení požadují maximální výkon a elegantní, stylový design. Nové notebooky jsou vyrobené z ušlechtilé slitiny hliníku a hořčíku, která odpovídá nejvyšším standardům kvality. Kovové tělo notebooku je opracováváno technologií CNC, takže působí minimalisticky a celkový decentní, sportovně laděný design doplňuje vylepšený pant a panel s konektory. Celkový design notebooků doplňuje RGB systém podsvícení s ambientními efekty na klávesnici a těle, které se dynamicky synchronizují s obsahem zobrazeným na displeji. Zařízení Lenovo Legion 7 jsou viditelně tenčí než předcházející generace a mohou se pochlubit tloušťkou pouhých 19 mm s váhou 2,5 kg.

Dalším vylepšením, kterým se nové modely Lenovo Legion mohou pochlubit, je klávesnice Lenovo Legion TrueStrike s tvarovanými klávesami a vyšším zdvihem. O personalizaci klávesnice se pro velké hráče postará nová technologie WASD Force Sensor – pod klávesami WASD jsou senzory snímající sílu stisku, v podporovaných hrách tak např. postava rychleji reaguje při silnějším stisku; samotné klávesy pak lze měnit.

Nové modely notebooků Lenovo Legion ale nabízejí mnohem více než jen stylový a nadčasový design, jelikož pod elegantním šasi se ukrývá skutečný výkon v podobě nejnovější grafiky, procesoru a úložiště. Notebooky Lenovo Legion 7 totiž obsahují 12. generaci procesorů Intel Core HX Series, nebo procesory AMD Ryzen 9 6900HX, součástí může být i grafika NVIDIA GeForce RTX 3080 Ti (až 175W TGP) či mobilní grafika AMD Radeon RX 6850M XT, DDR5 paměť a SSD uložiště (PCIe Gen4). Inovovaný systém řízení napájení a výkonu Lenovo Legion A.I. Engine 2.0 pak v reálném čase a v závislosti na hře díky umělé inteligenci balancuje tyto parametry pro nejvyšší možný výkon.

Dalším systémem, který funguje lépe díky umělé inteligenci, je nejnovější verze systému chlazení Lenovo Legion Coldfront 4.0. Ten chrání komponenty notebooku před přehřátím kombinací chytré regulace otáček ventilátoru (který má mimochodem o 67 % tenčí lopatky, vylepšené proudění vzduchu a sníženou hlučnost) a propracovaného systému chlazení, ve kterém nechybí vapor chamber, větší průduchy včetně průduchů v klávesnici a povrchovou úpravu materiálem s fázovým přechodem pro účinnější odvod tepla.

Úžasné specifikace nabízí také displeje – nové notebooky Lenovo Legion 7 nabízí 16″ displeje s poměrem stran 16:10, špičkovým jasem až 1 250 nitů, 100% pokrytím barevného prostoru DCI-P3 včetně kalibrace a – vzhledem ke specifikacím – samozřejmě podporou HDR. Nechybí certifikace TÜV sníženého vyzařování modrého světla nebo až 240Hz obnovovací frekvence, kterou ocení především hráči stříleček, závodních a jinak kompetitivních her, kde jsou klíčové rychlé reakce.

Legion 7i (16″, 7) s procesorem Intel Core bude dostupný od srpna 2022 za cenu od 69 999Kč.

Legion 7 (16″, 7), AMD Advantage Edition s procesorem AMD Ryzen bude dostupný od srpna 2022 za cenu od 56 989Kč.

Lenovo Legion Slim 7: Lehká volba výkonu

Netenčí a nejlehčí 16palcové herní notebooky Lenovo jsou modely řady Lenovo Legion Slim 7 (AMD a Intel, 16″, 7). Stejně jako větší a výkonnější bratři, také řada Slim nabídne jednolité tělo z letecké slitiny hliníku a hořčíku opracovaného technologií CNC v odstínech Storm a Onyx Grey. Hmotnost 2 kg a 16 mm tenké tělo podtrhují kompaktní design.

Výkon a mobilitu notebookům Lenovo Legion Slim 7 propůjčuje vhodně zvolený hardware – 12. generace procesorů Intel Core H, nebo až AMD Ryzen 9 6900HX, dedikovaná grafika nVIDIA GeForce RTX 3070 (až 100W TGP při boostu), nebo AMD Radeon RX 6800S, DDR5 RAM a PCIe SSD (Gen4). Lenovo přepracovalo konektorovou výbavu tak, aby uživatel nemusel nosit tolik adaptérů, nechybí proto plnohodnotné HDMI 2.1.

16″ WQXGA displeje notebooků Lenovo Legion Slim 7 s poměrem stran 16:10, nyní s ještě užšími rámečky (displej zabírá 93 % plochy), podporují softwarovou kalibraci barev, HRD a plné pokrytí barevného prostoru DCI-P3. Namáhání očí není problém díky certifikaci TÜV. Obrazovky podporují variabilní obnovovací frekvenci (VRR) až 240 Hz, volitelně s technologií zobrazení Mini-LED.

Stejně jako v případě větších modelů nabízí také „slim“ verze inteligentní chlazení Lenovo Legion Coldfront 4.0 a správu napájení Lenovo Legion A.I. Engine 2.0 – o účinné chlazení a optimální poměr výkonu a spotřeby je tedy automaticky a v reálném čase postaráno díky umělé inteligenci.

Oproti minulí generaci je systém chlazení nových modelů Lenovo Legion Slim 7 o 29 % větší, o 31 % více lopatek ventilátoru vyrobených z polymerů tekutých krystalů, které jsou zároveň o 40 % tenčí, přitom dosahují vyšších otáček. Grafická paměť má nově svou vlastní tepelnou trubici heatpipe a celý systém chlazení má po vzoru větších bratrů povrchovou úpravu materiálem s fázovým přechodem. Také tenké modely nasávají čerstvý vzduch skrze klávesnici, ve které je více než tisíc otvorů. Klávesnice mimochodem disponuje 1,3mm „nárazníkovou zónou“ pro tišší stisk kláves. Kombinace těchto vylepšení zajistí velmi tichý chod v režimu Stealth – pouhých 30 dB!

Legion Slim 7i (16″, 7) s procesorem Intel Core bude k dispozici od července 2022 s cenou od 39 989Kč.

Legion Slim 7 (16″, 7), AMD Advantage Edition s procesorem AMD Ryzen, bude dostupný od srpna 2022 za cenu začínající na 35 989Kč.

Aplikace Legion Arena pak propojuje různé platformy a online obchody s hrami tak, abyste měli z jednoho místa přístup ke všem svým hrám, ať už již nainstalovaným, nebo pouze vlastněným. Nestane se vám tak, že se ztratíte v tom, které hry kde máte.

Aplikace Legion Arena by Lenovo je dostupná celosvětově ke stažení v rámci Microsoft Store.

Odpovědět

comment-avatar

Informace: Žádné osobní údaje nejsou povinné! Povinný je pouze text komentáře.


Související příspěvky