april

APRÍL: Kvůli nedostatku hliníku Lenovo vsadí na recyklovanou ocel, kterou budete při koupi muset sami dodat

1. 4. 2022 | 1

Stále zdražující komodity na trhu nutí hledat výrobce nové řešení pro konstrukci šasi notebooků. Někdo vsází na plast, jiní na lepenku. Ale i ta už stojí ranec, a navíc vydrží jen do prvního polití.

A tak Lenovo přišlo s unikátním řešením. Šasi bude vyráběno z oceli, které je zatím dostatek. Elegantně vyřešilo i problém s její vyšší cenou – zpětný odkup.

Ano, při koupi notebooku jednoduše zaplatíte kupní částku a pošlete i ocel o hmotnosti rovnající se notebooku. Nemusíte mít starosti o dopravu, Lenovo si k vám pošle vlastního sběrače se specializací na sběr kovů. Kov na místě zváží a pokud vám bude chybět, na následné obhlídce vašeho bydliště poradí, co by se dalo použít.

Lenovo uvádí, že do zpětného odběru bude akceptovat jakoukoliv ocel a jakékoliv z ní vyrobené výrobky. Nemusíte tak trávit čas odléváním ingotů, což je skvělé! Takže pokud máte třeba staré jízdní kolo s ocelovým rámem, můžete s ním uhradit část ceny notebooku.

Jak se zmiňuje nejnovější tisková zpráva, v průběhu dvou měsíců bude do programu zpětného odkupu přidáno sklo, které je nutné pro výrobu displejů. Zde však bude omezení na průhledné sklenice od Coca Coly, protože třeba z tmavých a zelených pivních sklenic by displeje měly zkreslené podání barev.

girl-vintage-retro-cute-female-portrait-713053-pxhere.com

Snímek z plánované reklamy. Po dopití Coca Coly dívka odevzdá kurýrovi 10 prázdných lahví, přidá 6,5 kg oceli, a s úsměvem odchází s novým notebookem.

Ocelové notebooky se zpětným odběrem oceli budou označovány slovem METAL na konci. Workstationy se silnější konstrukcí pak získají označení HEAVY METAL. Všechny notebooky řady Think budou vyrobeny z nerezové oceli pro zajištění maximální odolnosti, na notebooky řady IdeaPad a Yoga bude používaná klasická ocel. Za příplatek bude možné nechat si razníkem do víka vyklepat jakýkoliv vlastní nápis.

Aktuální nevýhodou je pouze hmotnost, která se může v ojedinělých případech zvětšit až desetinásobně oproti stávajícím zařízením.

 

Odpovědět

comment-avatar

Informace: Žádné osobní údaje nejsou povinné! Povinný je pouze text komentáře.


Související příspěvky