APRÍL: Kvůli nedostatku hliníku Lenovo vsadí na recyklovanou ocel, kterou budete při koupi muset sami dodat

APRÍL: Kvůli nedostatku hliníku Lenovo vsadí na recyklovanou ocel, kterou budete při koupi muset sami dodat

Stále zdražující komodity na trhu nutí hledat výrobce nové řešení pro konstrukci šasi notebooků. Někdo vsází na plast, jiní na lepenku. Ale i ta už stojí ranec, a navíc vydrží jen do prvního polití.

A tak Lenovo přišlo s unikátním řešením. Šasi bude vyráběno z oceli, které je zatím dostatek. Elegantně vyřešilo i problém s její vyšší cenou – zpětný odkup.

Ano, při koupi notebooku jednoduše zaplatíte kupní částku a pošlete i ocel o hmotnosti rovnající se notebooku. Nemusíte mít starosti o dopravu, Lenovo si k vám pošle vlastního sběrače se specializací na sběr kovů. Kov na místě zváží a pokud vám bude chybět, na následné obhlídce vašeho bydliště poradí, co by se dalo použít.

Lenovo uvádí, že do zpětného odběru bude akceptovat jakoukoliv ocel a jakékoliv z ní vyrobené výrobky. Nemusíte tak trávit čas odléváním ingotů, což je skvělé! Takže pokud máte třeba staré jízdní kolo s ocelovým rámem, můžete s ním uhradit část ceny notebooku.

Jak se zmiňuje nejnovější tisková zpráva, v průběhu dvou měsíců bude do programu zpětného odkupu přidáno sklo, které je nutné pro výrobu displejů. Zde však bude omezení na průhledné sklenice od Coca Coly, protože třeba z tmavých a zelených pivních sklenic by displeje měly zkreslené podání barev.

girl-vintage-retro-cute-female-portrait-713053-pxhere.com

Snímek z plánované reklamy. Po dopití Coca Coly dívka odevzdá kurýrovi 10 prázdných lahví, přidá 6,5 kg oceli, a s úsměvem odchází s novým notebookem.

Ocelové notebooky se zpětným odběrem oceli budou označovány slovem METAL na konci. Workstationy se silnější konstrukcí pak získají označení HEAVY METAL. Všechny notebooky řady Think budou vyrobeny z nerezové oceli pro zajištění maximální odolnosti, na notebooky řady IdeaPad a Yoga bude používaná klasická ocel. Za příplatek bude možné nechat si razníkem do víka vyklepat jakýkoliv vlastní nápis.

Aktuální nevýhodou je pouze hmotnost, která se může v ojedinělých případech zvětšit až desetinásobně oproti stávajícím zařízením.

 

Odpovědět

comment-avatar

Informace: Žádné osobní údaje nejsou povinné! Povinný je pouze text komentáře.