LenTit

Lenovo a společenská odpovědnost: plán do roku 2030

5. 9. 2021 | 2

Jak už to u obrovských firem bývá (ať už z legislativních nařízení, nebo v rámci společenské odpovědnosti), musí se snažit zmenšovat svou uhlíkovou stopu. Lenovo nyní přišlo s plánem na další období a rád vám tady vypíchnu pár zajímavých čísel.

Lenovo si dává za cíl snížení spotřeby u stolních počítačů a serverů o 50 % a u notebooků o 30 % do období let 2029-2030. V rozmezí let 2025-2026 pak má za cíl používat 90 % elektrické energie z obnovitelných zdrojů a snížit objem skleníkových plynů o jeden milion tun. Vše navazuje na plány, které byly nastaveny v minulosti ohledně redukce emisí o 50 % a snížení intenzity emisí v dodavatelském řetězci (produkt, dodavatel, přeprava) o 25 %. Společnost hledá cestu k dosažení nulových emisí. Myslím si, že je to v dnešní době opravdu potřeba a zrovna obrovský výrobce, jakým Lenovo je, tomu může dost pomoci.

Lenovo Sets Sustainability Goals to Provide a Brighter Future for All

We’ve made great strides to positively impact the people and communities we serve, but there’s more work to be done in our journey to build a more equitable,…

Lenovo také pokračuje v rámci cirkulační ekonomiky – při návru nových produktů přidává recyklované materiály a plánuje, že všechny nové produkty nejpozději do období let 2025-2026 budou tyto materiály obsahovat. Dále pak třeba balení mobilních telefonu má obsahovat o 50 % méně jednorázově použitelných plastů a celkově má být balení o 10 % menší.

Mezi další cíle si Lenovo dává i zvýšení počtu žen ve vedoucích pozicích z podílu 21 % v roce 2020 na 27 % v roce 2025-2026. Dále pak poměr menšin by se měl zvýšit z 29 % na 35 %. Zajímavé také je, že Lenovo chce v cílovém roce mít 75 % svých produktů uzpůsobených a prověřených pro funkční využití každým, bez ohledu na fyzické vlastnosti nebo schopnosti.

Lenovo Sets Science Based Targets for a More Sustainable Future

After hitting our sustainability targets for 2020, we’re announcing new, aggressive targets for environment, social, and governance (ESG) by 2030. Approved b…

Nakonec tu je také plán, který by se měl dotknout 15 milionů životů přes filantropické programy a partnerství a jeden milion dalších přes profesní trénink a budování dovedností.

Za mě budu Lenovu držet palce, ať tato čísla a plány dokáží naplnit!

Odpovědět

comment-avatar

Informace: Žádné osobní údaje nejsou povinné! Povinný je pouze text komentáře.


Související příspěvky