IdeaPad Gaming 3-15

Notebooky Lenovo Gaming: za malý příplatek spousta muziky

1. 2. 2021 | 3

Herní notebooky už dávno nekupují pouze hráči. Proč je tomu tak? Více v dnešním krátkém článku.

Pokud uvažujete nad pořízením nového notebooku pro práci z domova či studium, který vás ale dokáže zabavit i ve volném čase, rozhodně nejste sami. Mnoho firem bylo nuceno se rychle adaptovat na režim homeoffice a to s sebou mnohdy přináší nové požadavky na techniku. A pokud už pořizujete zařízení s vidinou toho, že vám pomůže s plněním vašich pracovních povinností, stojí za zvážení, zdali si nepřiplatit něco málo navíc a získat tak s novým notebookem zcela nové možnosti: řeč je o nenápadných noteboocích Lenovo Gaming L340 či Lenovo Gaming 3.

Oba notebooky dokonale skrývají fakt, že jde o velmi výkonné stroje, které najdou kromě hraní her uplatnění i pro jakýkoliv druh práce. Ačkoliv se vnímání zákazníků pomalu mění, mnoho lidí si pod pojmem „herní notebook“ představí velmi těžký, silný notebook, svítící všemi barvami a designem v nepravidelných tvarech. Zmíněné notebooky Lenovo IdeaPad L340-15 Gaming a Lenovo Gaming 3-15 tuto zažitou představu zcela boří: se svým jednoduchým a nenápadným designem na první pohled nikdo nepozná, že jde o zařízení primárně určené pro hraní počítačových her. Jejich rozměry navíc stále umožňují denní přenášení. A díky velkým bateriím je i mnohahodinová práce mimo kancelář hračkou.

Notebooky Lenovo Gaming nabízí výborné klávesnice, které jsou vyvinuté na míru náročným hráčům, kteří hrají celé hodiny v kuse – a díky tomu jsou je oceníte i při celodenním odepisování na e-maily či psaní prací do školy. Mnohdy jsou vybaveny kvalitními WVA displeji s širokými pozorovacími úhly a věrným barevným podáním. Díky tomu na nich skvěle vyniknou připravované podklady či prezentace, stejně jako sestříhané video či hry, když se budete chtít pobavit s přáteli.

Skutečná přidaná hodnota je ale ještě v něčem jiném. Ve srovnání s tenčími a lehčími modely nabídnou notebooky Lenovo Gaming především výrazně vyšší výpočetní výkon. Procesory Intel Core i5 či i7 nebo se stále oblíbenějšími AMD Ryzen 5 či Ryzen 7 se standardním napětím zajistí rychlejší spouštění systému, hravě si poradí i s mnoha najednou běžícími programy a navíc ještě k tomu mají výkonovou rezervu do budoucna. Ty doplňují herní grafiky až NVIDIA GTX 1650 Ti se 4 GB vlastní paměti, které si hravě poradí i se současnými hrami. Díky tomu je možné na jediném notebooku přes den plnit pracovní povinnosti a večer pracovat s obrázky, stříhat video ve vysoké kvalitě či hrát moderní hry ve vysokém rozlišení a s vysokým nastavením detailů. S výkonnými komponenty se pojí také účinné chlazení, díky čemuž je možné celé hodiny pracovat i hrát: u modelu L340-15 Gaming je uváděna výdrž až 9 hodin (test MobileMark 2014), v případě Lenovo Gaming 3 až 6,7 hodin (MobileMark 2018).

Odpovědět

comment-avatar

Informace: Žádné osobní údaje nejsou povinné! Povinný je pouze text komentáře.


Související příspěvky