ThinkPad L15 Gen1

ThinkPad L15 (první pohled)

12. 11. 2020 | 5

Řadu ThinkPad není třeba příliš představovat. Řada L cílí primárně na firmy a podnikatele. Tyto notebooky jsou ale také často ceněny v domáctnostech a u studentů díky jejich klávesnici, kontrukci a často také díky jménu.

Na první pohled je to prostě další ThinkPad. Černé víko narušuje pouze drobný nápis Lenovo krčící se v jednom rohu a nápis ThinkPad ve druhém. V rukou působí, opět pro ThinkPad typicky, velmi solidně. Není to ten nejlehčí notebook co jsem kdy měl v ruce, ale určitě se bude řadit mezi ty lehčí. Po otevření se přeci jen dočkáme pár detailů, které stojí za zmínku. Na rozdíl od současného trendu jsou panty dva, oddělené od sebe. Dále zde máme mechanickou krytku kamery a IR kameru pro odemykání obličejem.

Při prvotním ohledávání jsem byl překvapen dvěmi věcmi. První z nich byla absence podsvícení klávesnice. Na druhou jsem přišel až v průběhu používání a zcela náhodou: notebook má dotykový displej. Dobře, v tuto chvíli se asi hodí poznamenat, že se nejedná o zcela standardní konfiguraci.

Notebook testovaný v této recenzi je předprodukční kus běžně dostupné kusy se od testovaného můžou v určitých aspektech lišit.

Když odhlédneme od absence podsvícení, máme zde za mne osobně tu aktuálně nejlepší notebookovou klávesnici. Píše se na ni dobře a všechno je tam, kde to má být. Zároveň je usazena do pevné základny a při psaní nedochází k téměř žádnému prohýbání. Touchpad a trackpoint jsou stálice a není zde moc co psát, než to, že prostě fungují tak, jak mají.

Samotná základna notebooku je příjemně tenká a dosahuje jakéhosi optima mezi tloušťkou a počtem plnohodnotných portů. Ano, USB či HDMI by se vešlo na ještě tenčí notebook, ale také L15 nabízí plnohodnotný ethernetový konektor RJ-45!

I když je to předprodukční kousek, tak by se slušelo napsat, co je uvnitř:

  • CPU: Intel Core i7-10610U
  • GPU: Intel UHD Graphics
  • RAM: 32 GB
  • displej: 15,6″ (1 920 × 1 080), dotykový, IPS, 300 nitů
  • disk: 1 TB SSD
  • konektory: 2× USB 3.1, HDMI, RJ-45, USB-C, čtečka micro SD karet, 3,5mm audio jack

To nezní na pracovní notebook vůbec špatně.

A jaký je ThinkPad L15 i na druhý a případně další pohled? Opravdu je to všechno tak skvělé, jak to zatím vypadá? A i kdyby bylo, nebude to prostě další z mnoha stejných ThinkPadů bez ničeho, čímž by jinak zaujal? Toto a mnohem více se dozvíte v plné recenzi, která bude brzy následovat.

Odpovědět

comment-avatar

Informace: Žádné osobní údaje nejsou povinné! Povinný je pouze text komentáře.


Související příspěvky