23 Thinkpad X13 Yoga Black Hero Multimode-e1582313465996-1024x358-1

Nové ThinkPady L, T a X s AMD představeny

24. 2. 2020 | 17

Lenovo před několika hodinami představilo nové modely pracovních strojů ThinkPad a zklamaní rozhodně nebudou příznivci AMD. O jaké novinky se jedná?

Přírůstků se dočkaly celkem tři řady, a to L, T a X. Nové modely pokračují v aktuální strategii společnosti Lenovo, která si klade za cíl přinášet inteligentnější technologie s reálnou hodnotou pro všechny. Mezi vylepšení, která noví zástupci rodiny pracovních notebooků ThinkPad přináší, patří:

  • Modern Standby nabízí uživatelům podobnou službu jako např. always-on (stále aktivní) displeje na telefonech. Počítač je v tomto módu neustále připojen k internetu (synchronizace na pozadí neustále probíhá) a je připraven na okamžité spuštění. Do toho spadá i nová funkce „Wake on Voice„, která, jak již název napovídá, umožňuje počítač probudit hlasem. Uvidíme, jak dobře bude fungovat v českých podmínkách (ačkoliv máme tušení, že u nás nebude tato funkce k dispozici vůbec).
  • Vylepšena byla i byla i stránka konektivity – k dispozici vám bude WiFi 6 (802.11ax) a až CAT 16 WWAN (připojení pomocí LTE modemu).
  • Nové funkční klávesy pro hlasovou komunikaci vám umožní rychlé přijímání a zavěšení hovorů.

thinkpad

Velkou novinkou a do jisté míry revolucí ale je, že nové notebooky ThinkPad nebudou poháněny jen desátou generací procesorů Intel Core s technologií vPro (což jsme samozřejmě očekávali), Lenovo je však prvním výrobcem počítačů, který bude osazovat své business stroje i novými procesory od AMD, přesněji se bude jednat o AMD Ryzen 4000 PRO. Oba fanouškovké tábory si tak přijdou na své a Lenovo tím jasně ukazuje, že AMD už i na poli mobilních procesorů dospělo natolik, že si zaslouží místo i v pracovních noteboocích.

AMD Ryzen PRO

AMD Ryzen PRO

Pojďme si nové modely do detailu rozebrat.

ThinkPad T14, T14s a T15

Řada T je nejúspěšnější sérií řady ThinkPad. 14″ a 15″ modely jsou k dispozici s operačními systémy Windows 10 Pro a jsou poháněné procesory Intel Core 10. generace s technologií centrální správy a zabezpečení vPro. Procesory od AMD si můžete nakonfigurovat na modelech T14 a T14s. Nechybí žádná z funkcí, které jsem zmínil v úvodu – probuzení hlasem, Dolby Audio a jasnější displeje s volitelnou podporou Dolby Vision… To vše přispívá k jedinečnému zážitku při používání těchto notebooků.

Specifikace

ThinkPad X13 a X13 Yoga

Nejnovější řada X, navržená tak, aby odrážela vlastnosti řady T v menším a přenosnějším balení, překypuje inovacemi. Yogu X13 i ThinkPad X13 lze zakoupit s Full HD displejem s až 500nitovým jasem (který najde využití nejen pro efektní kontrast a barvy videa, ale především umožní práci i ve světlých exteriérech, což je zvláště u modelu Yoga zásadní). Nechybí oblíbené technologie jako PrivacyGuard s technologií PrivacyAlert, které pomáhají chránit obsah na displeji před pohledem přes rameno. ThinkPad X13 Yoga se může pyšnit Dolby Audiem a je k dispozici i s OLED UHD displejem s technologií širokého kontrastního rozsahu (HDR) Dolby Vision. ThinkPad X13 a X13 Yoga se dodávají s procesory Intel Core vPro 10. generace. ThinkPad X13 je k dispozici také s procesory AMD Ryzen PRO 4000 Mobile.

Specifikace

ThinkPad L14, L15, L13 a L13 Yoga

Firemní uživatelé, kteří hledají funkce notebooků ThinkPad, ale je pro ně zásadní co nejpříznivější poměr ceny a užitné hodnoty, by měli zvážit řadu ThinkPad L. Nová řada L byla navržena tak, aby byla tenčí, lehčí a aby poskytovala funkce, s jejíchž pomocí budou uživatelé ještě produktivnější. Nové funkční klávesy usnadňují připojení nebo opuštění online schůzky. Dolby Audio a jasnější (volitelně dotykové) displeje nabízejí vylepšený interaktivní zážitek. O zabezpečení dat se postará čtečka otisků prstů s podporou Windows Hello. ThinkPad L14 a L15 jsou k dispozici s procesory Intel Core desáté generace, nebo s procesory AMD Ryzen PRO 4000 Mobile.

Specifikace

Lenovo Premier Support

Lenovo Premier Support je podpora na míru určená pro firemní zákazníky. Umožňuje přenechat IT podporu specializovanému týmu techniků společnosti Lenovo a umožnit tak svým vlastním zaměstnancům zaměřit se na jiné, pro firmu přínosnější aktivity. Premier Support je k dispozici 24/7 na více než 100 trzích (včetně České republiky) a nabízí komplexní hardwarovou a softwarovou podporu, přímý přístup k technikům společnosti Lenovo a zjednodušenou správu koncových stanic. Jedná se tak v podstatě o outsourcing IT podpory.

Jak to bude s dostupností novinek?

Všechny nové modely by měly být dostupné od druhého čtvrtletí roku 2020 (u nás, dle zkušeností, nejspíš až v létě či druhé polovině roku).

Shrnutí: kde najdu AMD?

Nové notebooky ThinkPad se v klasických řadách včetně té nejklasičtější, T, poprvé objeví i s procesory AMD, konkrétně s AMD Ryzen PRO 4000 Mobile. Které modely nabídnou procesory z tábora červených?

  • ThinkPad L14 a L15
  • ThinkPad T14 a T14s
  • ThinkPad X13

A zrovna v řadě L je to skvělá zpráva, protože vstupenka do profi klubu ThinkPad bude zase o něco dostupnější!

My se už nemůžeme dočkat, až budeme moci klasické ThinkPady s procesory AMD vyzkoušet. Co na ně říkáte vy?

Zdroj: původní tisková zpráva

Odpovědět

comment-avatar

Informace: Žádné osobní údaje nejsou povinné! Povinný je pouze text komentáře.


Související příspěvky