Jak se zbavit okna při vypnutí bezdrátových sítí přepínačem na ThinkPadu

Jak se zbavit okna při vypnutí bezdrátových sítí přepínačem na ThinkPadu

Používáte na starším ThinkPadu mechanický vypínač bezdrátových sítí? Vadí vám okno, které vyskočí vždy, když přepínač použijete? Dnes si ukážeme, jak se vyskakujícího okna rychle a provždy zbavit.

O co jde?

ThinkPady měly po určitý čas hardwarovou klávesu pro ovládání bezdrátových sítí. Poprvé se objevila u modelu ThinkPad T60 a s ThinkPady přežila až do nástupu modelu T431s. Někteří uživatelé si ji oblíbili, protože umožňuje vypnout/zapnout Wi-Fi i Bluetooth jedním stiskem. Osobně mi tento způsob ovládání vyhovuje víc než použití zkratky Fn+F5.

Pokaždé, když tuto klávesu použijete (v systému Windows), zobrazí se otravné dialogové okno, které je pak nutné zavírat. A to mě nebaví. Zbavit se ho je naštěstí velmi snadné.

Jak se okna zbavit?

A už žádné zdržovačky. Náš „problém“ vězí v aplikaci pmev2_1.exe. Ta se obvykle nachází v adresáři C:\Program Files\Lenovo\HOTKEY, na vašem ThinkPadu to ale může být trochu jinak, proto případně použijte systémové vyhledávání.

Protože se šťouráme v něčem, co tak úplně není určené ke šťourání, vyřešíme problém nedestruktivně. Nebudeme tedy zmíněný soubor mazat, ale pouze jej přejmenujeme (např. na pmev2_1_prejmenovano.exe). Systémová služba Lenovo Hotkeys tak soubor nenajde a žádné okno nám už vadit nebude. Hurá!

Používáte, popř. používali jste na starším ThinkPadu mechanický přepínač bezdrátových sítí? Postrádáte ho v nových modelech?

Odpovědět

comment-avatar

Informace: Žádné osobní údaje nejsou povinné! Povinný je pouze text komentáře.