První pohled na ThinkPad P50

4. 2. 2016 | 2

Jak lze z nadpisu usoudit, bude se jednat o krátké seznámení s novým ThinkPadem P50. Stroj mám sotva 24h, takže se jedná o první dojmy. Mohou být lehce zkreslené, protože tento stroj je prostě super. Na první pohled.

První pohled

Na první pohled jde o klasický ThinkPad s novým logem. Klasický píšu naschvál, protože Lenovo se vrací zpět k černé barvě, která dle mého názoru nikdy nevyjde z módy. A nové logo zmiňuji z důvodu, že není na první pohled téměř vidět, ovšem jeho provedení se mi vážně líbí.

IMG_20160204_083249

Po připojení velké 90Wh baterie s označením 77+, zapojení do zdroje a otevření mi ihned upoutala sonda na kalibraci barev, nová čtečka otisku prstu a ihned po zapnutí LED dioda práce HDD. V tomhle okamžiku se na mě přítelkyně dívala jak na blázna a ptala se mě co se děje. Ono vysvětlovat ženě netechnicky zdatné, že tohle je právě to, co spoustě lidí udělá obrovskou radost, je marné. Bohužel, štěstí vystřídalo vystřízlivění, kde je dioda pro WiFi? Pro BT? Pro signalizaci připojeného adaptéru? Nikde, bohužel. No, co se dá dělat, třeba v další generaci už budou :) (Ano, jsem optimista a stále vařím, vše se vrací v cyklech, tak snad tomu tak bude u ThinkPadu) Klávesnici, atd. Budu rozebírat až v recenzi.

IMG_20160204_090123

Abych se přiznal, po dlouhé době se mi do rukou dostal ThinkPad, který i jako ThinkPad působí. Hlavně co se týče konstrukce, nikde nic nedrnčí, neprohýbá se, nekroutí a to ani když člověk vezme stroj za roh. Jediné, co je trošku měkčí, je kryt LCD – ale neměl bych strach, málo kdy se dostaneme do situace, kdy člověk kroutí displejem :)
První věc, co instaluji na nových strojích, je ThinkPadFanControl, ano i na nových strojích funguje. Více v recenzi.

 

Omlouvám se za pozdní příspěvek, ale dřív jsem se k tomu nedostal, co je ovšem důležité zmínit. Od rána mám stroj u sebe. Jedu na baterii v módu power source optimalized, jas na 3/15, víceméně jen kancelářská práce, ale na nic nečekám, nic mě nebrzdí a nějaký čas mi jelo internetové rádio – Powermanager ukazuje ještě 3 h a 15 minut (40 %), přitom je to už 5 h a 30 minut, co je stroj zapnutý a já pracuji. No, na WKS je to více než krásný čas. V brzké době budu muset stroj i více zatížit, tam už ta výdrž tak růžová nebude, ale já jsem spokojený.

Mám model s následující výbavou:

  • i7-6820HQ
  • 8GB RAM
  • 256GB SSD
  • 15″ FHD IPS – LP156WF6-SPK1
  • 90Wh baterie, 170W adaptér

Odpovědět

comment-avatar

Informace: Žádné osobní údaje nejsou povinné! Povinný je pouze text komentáře.


Související příspěvky