Retro ThinkPad průzkum 3: co se skrývá pod kapotou?

24. 7. 2015 | 1

Minulý týden jsme spustili druhý ze série průzkumů, které se váží ke konceptu „Retro ThinkPad“. Výrazně více než 6 000 lidí se s námi podělilo o své názory na podrobnosti ohledně klávesnice a displeje. Lidé se stále ještě účastní také prvního průzkumu, což je velmi příjemné pozorovat. Všechny průzkumy ponecháme otevřené, dokud neukončíme celou sérii. Chceme nasbírat co nejvíce informací a dát našim zákazníkům možnost ovlivnit potenciální výsledek. Pokud jste se ještě nezúčastnili, můžete se zúčastnit průzkumu 1 kliknutím zde, nebo průzkumu 2 zde.

Dnes se s vámi podělím o některá klíčová zjištění z průzkumu 2, které mohu sdílet. Osvětlení klávesnice nám stále vrací téměř vyrovnané výsledky. Je třeba vzít v potaz, že klasické klávesy je těžší osvětlit pomocí podsvícení, protože mezery mezi klávesami jsou poměrně malé. Internetové klávesy vpřed a zpět jsou také celkem vyrovnanou otázkou. Asi nejlepším řešením by bylo je vrátit, ale zároveň dát uživateli možnost je vypnout nebo přenastavit, pokud je uživatel nevyužívá. Modrá klávesa Enter a vyhrazená tlačítka pro ovládání hlasitosti jsou žádané.

Otázka osvětlení klávesnice je velmi vyrovnaná!

Otázka osvětlení klávesnice je velmi vyrovnaná!

Otázka velikosti displeje ukazuje silnou preferenci 14,1″ úhlopříčky. Níže naleznete graf, abyste si dokázali představit, v jakém poměru lidé odpovídali. S tím souvisí předchozí zkušenost, kdy jsme byli schopni vtěsnat 14,1″ displej do 13,3″ těla ThinkPadu. Výsledkem byl kompaktní stroj s velmi tenkým rámečkem. Poměr stran 16:10 je rovněž silně preferován. Více než polovička účastníků vyžaduje displej s velmi vysokým rozlišením. Konečně, LED indikátory jsou žhavým tématem, kterému vévodí indikace nabíjení, Caps Locku a stav baterie.

Preference velikosti displeje mě nepřekvapila

Preference velikosti displeje mě nepřekvapila

Dnes otevíráme třetí průzkum. Zaměřuje se méně na design a více na něco, co bych nazval motorem celého stroje. Samozřejmě i na tom záleží, nikdy bych si nekoupil auto, aniž bych znal jeho výkonnostní specifikace a podíval se pod kapotu. Připravte se na odpovídání na otázky vážící se k úložišti, paměti a portům.

Průzkumu 3 se můžete zúčastnit kliknutím zde. Příští týden máme v plánu sdílet další výsledky a spustíme průzkum 4. Ještě jednou díky za to, že s námi stále sdílíte své názory během tohoto důležitého projektu!

David Hill

Pozn.: Pokud máte potíže dostat se na průzkum výše, klikněte zde.

Kdo je David Hill? David Hill je již po téměř dvě dekády hlavním designerem ThinkPadů, v současnosti zastává oficiálně pozici viceprezidenta korporátní identity a designu Lenovo. Více o Davidovi na jeho webu.

Přeloženo, zdroj: Lenovo Blog

Odpovědět

comment-avatar

Informace: Žádné osobní údaje nejsou povinné! Povinný je pouze text komentáře.


Související příspěvky