První pohled na IdeaCentre Stick 300

16. 7. 2015 | 4

Lenovo uvedlo na trh nové zařízení, a to miniPC s označením IdeaCentre Stick 300, s Intel Atomem, o velikosti většího flash disku. Dnes si zařízení jen v krátkosti představíme, recenze přijde v následujících týdnech.

Konfigurace:

  • Intel Atom Z3735F
  • 2 GB RAM
  • 32GB uložiště
  • HDMI
  • Slot na MicroSD kartu
  • MicroUSB pro napájení
  • Windows 8.1 Bing (32bit)

Představení

Jedná se o zařízení, které – dle mého názoru – najde uplatnění hlavně jako HTPC, tedy malé PC určené k přehrávání multimediálního obsahu ať už z lokální sítě (bohužel jen pomocí Wi-Fi), úložiště či internetu. Nebo poslouží jako kancelářské PC, na kterém poběží maximálně internetový prohlížeč a nějaký tabulkový editor, samozřejmě ne 50MB sešity se spoustu maker, u kterých se zadýchá i kdejaká pracovní stanice. Výhodou je nízká spotřeba. A když píši nízká, myslím tím doopravdy nízká, vzhledem k tomu, že zařízení se nabíjí pomoci 2A nabíječky s napětím 5 V, je maximalní možná spotřeba 10 W.

CPU-Z

Určitě vás bude hned zajímat, jak je na tom uložiště. 32 GB je přeci málo. Nebudu vám tvrdit, že to tak není, ale je potřeba si uvědomit, že zde máme 32bitové Windows 8.1 edice Bing – tedy „odlehčený systém“, který po instalaci a prvotním stažení ovladačů ukousne z uložiště 6,55 GB, zůstane tak 17,5 GB volných. Opět pro kancelářskou práci dostatečné, pro připojení na vzdálenou plochu taky v pořádku. Zbytek obstará slot pro microSD kartu.

volné misto

Výkon je něco, co bude jistě často propíráno. Tady je třeba si uvědomit možný příkon, velikost balení a fyzikální zákony. Při prvním seznámení jsem si ničeho zásadního nevšiml. Internet explorer, pět záložek, nějaký ten WordPress a psaní tohoto článku. Nic, co by Atom nezvládl. Co se týče přehrávání filmů a syntetickách benchmarků typu CineBench, 3DMark atd., to vše se jistě dozvíte v recenzi.

Závěr

Na první pohled mě zařízení zaujalo a to velmi, dokonce se přiznám, že mě mile překvapilo. Byl jsem ze začátku velmi skeptický, ale po třech dnech lehkého používání jsem se nesetkal se zásekem. Ano, občas pomalá odezva, ale to je v dnešní době plné flashe běžné i na výkonějších sestavách.

Odpovědět

comment-avatar

Informace: Žádné osobní údaje nejsou povinné! Povinný je pouze text komentáře.


Související příspěvky