Konference Lenovo Tech World 2015 na oslavu úspěšné dekády

Konference Lenovo Tech World 2015 na oslavu úspěšné dekády

Již deset let uběhlo od významného obchodu, kdy se společnost IBM rozhodla prodat svou PC divizi v té době neznámému čínskému výrobci počítačů Lenovo. IBM se tímto obchodem otevřela cesta na čínský trh, zatímco firmě Lenovo zase umožnil proniknout na globální trh s počítači.

Dnes je společnost Lenovo světovou jedničkou na trhu PC, na třetí příčce se pak drží jak v segmentu x86 serverů, tak na poli smartphonů a tabletů. Velký důraz je kladen také na vývoj a inovace.

Pokud se v brzké době chystáte navštívit čínský Peking, nenechte si ujít unikátní konferenci Lenovo Tech World. Ta odstartuje 28. května právě na připomenutí kulatého výročí. Účastníci se na ní budou moci seznámit s „lenováckou“ vizí do budoucna. Nastíněny budou plány se smartphony a tablety, inteligentním příslušenstvím, PC, a se softwarovými a cloudovými službami. Chybět nebudou ani koncepty nových zařízení a technologických novinek.

 

Důležité milníky v posledních 10 letech historie Lenovo:

Pro porovnání s minulým týdnem dnes podle

  • 100 milionů prodaných notebooků ThinkPad (2015)
  • Dokončení akvizice Motorola Mobility a divize x86 serverů od IBM, uvedení vícerežimového tabletu YOGA Tablet 2 Pro s vestavěným projektorem (2014)
  • Získání prvního místa na celosvětovém počítačovém trhu; začátek prodeje smartphonů mimo Čínu; představení Lenovo Horizon jako interpersonálního PC (2013)
  • Představení konvertibilních počítačů YOGA (2012)
  • Vstup do joint venture se společností EMC a akvizice Stoneware a CCE (2012)
  • Vytvoření joint venture se společností NEC a Compal a akvizice společnosti Medion (2011)
  • Sponzorství olympijských her v Pekingu dodáním 20 000 zařízení jako součásti IT infrastruktury; vstup na světový trh s osobními a stolními počítači; představení notebooku ThinkPad X300, který BusinessWeek označil za nejlepší notebook vůbec (2008)
  • Představení prvního počítače značky Lenovo na světě (2006)
  • Akvizice divize osobních počítačů IBM včetně ThinkPad (2005)

Zdroj: Tiskové zprávy a www.news.lenovo.com

Odpovědět

comment-avatar

Informace: Žádné osobní údaje nejsou povinné! Povinný je pouze text komentáře.