Krátké představení Lenovo ThinkPad YOGA 14

19. 3. 2015 | 2

Do redakce dorazil velice zajímavý Ultrabook Lenovo ThinkPad Yoga 14, který v nejvyšší konfiguraci přináší zcela nový procesor Intel Core i7 5500U s architekturou Broadwell, 8 GB operační paměti DDR3, grafickou kartu NVIDIA GeForce 840M, 512GB SSD disk a vynikající mobilitu a různé režimy používání.

Nový ThinkPad YOGA 14 byl představen na veletrhu CES 2015 a nabízí nejnovější technologie, které jsou v současnosti dostupné. Díky váze 1,9 kg, výdrži až 8 hodin a výkonu se jedná o dokonalého pomocníka všem, kteří často cestují a nebo pro ty, co chtějí mít tablet a notebook v jednom.

Na první pohled zaujme svým „typickým“ ThinkPad vzhledem, masivními panty a velice kvalitním 14″ IPS displejem s rozlišením 1 920 x 1 080, Někomu může přijít toto rozlišení pro 14″ displej neadekvátní, ale společně s operačním systémem Windows 8.1 předvádí velice obstojný obraz a jeho příjemné škálování.

Co se týče displeje, opravdu hodně mě zaskočila absence aktivního digitizéru. To beru jako veliké mínus, protože zařízení ztrácí část svého potenciálu. 12″ a 15″ varianta disponuje digitizérem i v nižších konfiguracích, proto mi nějak nejde na rozum, proč zrovna u nejvyšší konfigurace ThinkPad YOGA 14 není.

Jak již bylo zmíněno, jedná se o velice zajímavou konfiguraci, za kterou by se nejspíš nemusel stydět ani výkonnější desktopový počítač a když k tomu přičtete možnost využití zařízení v různých režimech a cenovku začínající lehce pod 30 000 Kč, může se jednat o velice zajímavý kup.

Více se o nové ThinPad YOGA 14 rozepíšu v nadcházející recenzi, podíváme se také reálnou výdrž baterie, mírně nakousneme herní výkon a také na to, jak se mi zařízení používá jako primární počítač.

Odpovědět

comment-avatar

Informace: Žádné osobní údaje nejsou povinné! Povinný je pouze text komentáře.


Související příspěvky