Yoga Tablet 2 Pro: Praktické zkušenosti část 2

28. 11. 2014 | 2

A máme tu druhý a poslední díl recenze novinky Lenovo Yoga Tablet 2 Pro. V prvním díle jsme si představili zařízení jako takové a nyní je čas na to podívat se, jak nový Yoga Tablet 2 Pro fotí, natáčí videa a také si podrobněji ukážeme, jak funguje projektor. Na konci recenze se podíváme na výsledky benchmarků.

Hlavní kamera

Zadní kamera disponuje rozlišením 8 MPx, fotografie tak mají rozlišení 3 264 x 2 448 při poměru stran 4:3. Pro získání fotografií v poměru 16:9 se musí provést downscale (oříznutí) obrazu na 6 MPx, čili 3 264 x 1 836. Na kvalitě fotografie se to nijak neprojevuje. Kamera dokáže natáčet videa ve Full HD rozlišení, čili 1 920 x 1 080 při 29 snímcích za vteřinu.

Kvalitou fotografií, které si můžete prohlédnout v galerii, jsem byl ale zaskočen. Vzhledem k tomu, že jde o tablet, nečekal jsem žádné zázračné fotky. Yoga Tablet 2 Pro mě překvapil ostrými snímky i při horších světelných podmínkách a relativně dobře si poradil i s nočními fotkami.

Co mi při focení s tímto zařízením nejvíce vadilo, je jeho rozměr. V momentě, kdy i v jinak naprosto pohodové zemi, jako je Irsko, vyndáte 13″ tablet a začnete se při focení tvářit jako největší artista 21. století, cítíte nevěřícné pohledy v zátylku a připadáte si jako z jiné planety. Výhodou focení s tabletem je na druhou stranu to, že výsledek vidíte ve vysokém rozlišení (displej má rozlišení 2 560 x 1 440) a hlavně i na velké obrazovce.

Při natáčení videí jsem si bohužel nevšiml, že není nastavené 1080p, ale pouze 720p. Takže nová FullHD videa budou doplněna do konce tohoto týdne. Pro představu nahraji alespoň několik zajímavých videí natočených s rozlišením 1280 x 720.

Nastavení kamery

Nastavení a funkce fotoaparátu jsou zcela běžné, takže Yoga Tablet 2 Pro neurazí běžné uživatele, ale nenadchne poloprofesionální a profesionální fotografy. Já sám nejsem žádný nadšenec do fotografování, takže mi toto ovládání jako běžnému uživateli naprosto vyhovuje. Zamrzelo však, že nastavení rozlišení videa bylo ve výchozím stavu nastavené na 720p.

Projektor

Projektor jsem v prvním díle lehce nakousl a nyní se podíváme na konkrétní použití. Projektor je velice užitečná vymoženost tohoto tabletu, ale trpí jedním zásadním problémem. Tím je špatné polohování. Projektor a stojan je konstruován tak, že se dá obraz nasměrovat pouze do úrovně tabletu. Pokud bychom chtěli mít tablet např. položený na konferenčním stolku a promítat o metr výš, než je úroveň stolku, musíme tablet podložit, protože nám zabudovaný stojánek moc nepomůže. Ačkoli je zabudovaný stojánek výtečný pomocník v mnoha věcech, na tohle je zkrátka krátký. Vyřešit tento problém jde velice jednoduše, sice nejde o zrovna elegantní řešení, ale funguje. Stačí totiž tablet podložit např. knížkou viz foto.

Kvalita promítaného obrazu s přibývajícím světlem klesá, nicméně k tomu, aby bylo zobrazení relativně kvalitní, není potřeba naprosté tmy. Samozřejmě nejlepšího výsledku dosáhnete v naprosté tmě, ale ten rozdíl už není tak znatelný. Důležité ale je, aby povrch, na který se promítá, byl pokud možno bílý. Na fotografii můžete vidět, co se stane v případě, že zeď má pastelovou barvu. Naštěstí nevadí např. lehce zbarvené odstíny, jako je např. cappuccino.

WP_20141126_031

Syntetické testy – benchmarky

 

Odpovědět

comment-avatar

Informace: Žádné osobní údaje nejsou povinné! Povinný je pouze text komentáře.


Související příspěvky