Web podpory Lenovo v češtině

18. 10. 2014 | 11

Lenovo začalo brát lokalizaci svých produktů, ale i webů a služeb skutečně vážně, a tak po počeštění dlaždicových Windows aplikací přišel na řadu také český překlad webu podpory.

Jak jsme vás už dříve informovali, Lenovo v posledních několika měsících celkem usilovně pracuje na lokalizaci svých aplikací, ale také webu. Zřejmě bychom si toho nevšimli nebýt faktu, že přišla řada i na naši malou, střediskovou ves… tedy zemičku. Po překladu „dlaždicových“ Windows aplikací, jako je Lenovo Settings nebo Lenovo Companion, které by se zároveň měly dočkat i nových lokalizovaných (tedy českých) zdrojů (mezi kterými snad nebude chybět Lenovo Blog CZ), přišla řada na web podpory, tedy support.lenovo.com.

lenovo-support-cz

S radostí tak můžeme oznámit, že web podpory Lenovo je konečně v českém jazyce, resp. – aby to zase nebylo tak růžové – přeloženo bylo uživatelské rozhraní. Na jednu stranu tak stále uvidíte popisy změn v ovladačích a software v angličtině, stejně tak různé návody a tipy, na druhou stranu byste však nyní neměli mít problém se na webu vyznat, vyhledat ovladače pro své zařízení, seznam náhradních dílů, případně si snadno ověřit záruku zařízení.

A ano, překlad má – mírně řečeno – trochu neobroušené hrany, a tak se nedivte, že namísto „změnit produkt“ se setkáte s termínem „produktová změna“, staré známé „machine type and model“ se změnilo na „číslo typu zařízení“, no a web někdy neví, zda vám chce vykat, nebo tykat. Každopádně ale svůj účel plní dobře. (Mimochodem: slovenská verze na podobné problémy netrpí, ta je přeložena výrazně lépe.)

Odpovědět

comment-avatar

Informace: Žádné osobní údaje nejsou povinné! Povinný je pouze text komentáře.


Související příspěvky