Co všechno stojí za výrobou nového pantu Yoga 3 Pro?

26. 10. 2014 | 3

Nedávno jste měli možnost přečíst si o nově představených produktech, mezi kterými byla i nová Yoga 3 Pro lákající na netradiční design pantů displeje. Pojďme se o nich dozvědět něco více!

Yogy jsou známé svou konstrukcí všude možně, možná i proto se je snaží spousta výrobců napodobit. Lenovo s těmito ultrabooky slaví nemalé úspěchy a je tudíž nasnadě, aby se skvělý produkt ještě dále vyvíjel. Jak to uděláme? Inovacemi!

Původní koncept Yoga, který používal jinou technologii pantů než současná Yoga 3 Pro, pochází z roku 2012. Nová Yoga 3 Pro přináší zcela nové panty, díky kterým Lenovo dokázalo notebook oproti minulé generaci o 17 % ztenčit a o 14 % odlehčit, nové panty však také dovolují rozevřít notebook do plných 180 stupňů a rozložit jej takto např. na stůl, z notebooku se tedy stane naprostá rovina.

_lowres_WW_Images_-_Product_Photography_Lenovo_YOGA_3_Pro_Material_Silver_Feature.tif5309x2842_low_res

Lenovo moc dobře ví, jak tvořit silné a odolné, navíc flexibilní panty. V předchozí generaci Yogy se nachází, jako u jiných notebooků Lenovo, systém dvou pantů ze slitiny zinku (ač samozřejmě s patřičnou úpravou po vzoru „lítaček“), proč tedy tato změna?

WW_Images-Product_Photography_Lenovo_YOGA_3_Pro_hinge_S_13_GEN_W_Feature_Crop_Low_res.jpg1500x835_orange

Změna údajně vychází z přání zákazníků, kteří se dožadovali ještě tenčího a lehčího provedení (ne, že by minulá generace byla bůhvíjaký cvalík…). Inženýři a designéři společnosti Lenovo proto dali hlavy dohromady a vytvořili něco unikátního: nové panty po vzoru řemínku od hodinek jsou velmi ploché a ohýbají se hned v šesti bodech. Vyrobeny jsou z kombinace oceli a hliníku, ale přesto pořád poskytují stejné možnosti ohebnosti jako mnohem jednodušší panty minulé generace ze zinkové slitiny.

Testy, kterými prochází nové panty

Na panty je samozřejmě kladen obrovský důraz, jelikož je celá konstrukce Ultrabooků značky Yoga na těchto pantech založena. Minulá generace pantů byla důkladně prověřena, stejnou zátěží musela projít i jejich nová, výrazně složitější verze. „Prověrka“ těchto pantů je proto poměrně rozsáhlá a celá sada testů má za úkol vyzkoušet, co vše nová Yoga (a její panty) snese.

Více, než 20 000 cyklů neustálého otevírání/zavírání víka notebooku, aby se otestovala kvalita pantů…

hinge_test

„Klínový test“ – speciálně vytvořený robot s umělou nohou testuje, zda se nové panty nezachytávají za tkaninu nebo kůži a zda kůži neštípou.

"Klínový test" - speciálně vytvořený robot s umělou "nohou", která může mít punčocháče či když je notebook položen na dece, aby se eliminovalo usazování štiplavé tkaniny či kůže...

Speciálně navržená „prašná“ místnost, kde jsou notebooky testovány tak, aby s vámi držely krok, ať jste na stavbě, pláži nebo kdekoli jinde…

Speciálně navržená "prašná" místnost, kde jsou notebooky testovány tak, aby s vámi držely krok, ať jste na stavbě, pláži nebo kdekoli jinde...

Co musí Yoga všechno snést?

  • Využívání vibračních a třecích testů, aby se v Lenovu ujistili, že s vámi bez problému dokáže cestovat batohem či v kufru, tedy abyste se o ni nemuseli příliš bát.
  • Test odporu pantů displeje. Cílem je odladit tuhost a odpor pantů tak, aby se zařízení pohodlně otevíralo, ale zároveň se displej nerozevíral, pokud pouze používáte dotykové ovládání.
  • Jíte na notebooku? I proti tomu je nová Yoga 3 Pro otestována! Ve speciální místnosti nad ní jedí burgery a jiná jídla, krájí chleba a dělají skopičiny… Raději to ale sami nezkoušejte!
  • Odolnost především – celá konstrukce Yogy 3 Pro je testována pády na rohy základny, náhodné vibrace, šokové testy, padání míče a další speciální kaskadérské kousky, těmto testům odolnosti se samozřejmě nevyhnuly ani nové panty.

A co vy? Jak se vám nová Yoga 3 Pro líbí? Zkusili byste na ní některý z testů?

Zdroj: Lenovo Blogs – Design

Odpovědět

comment-avatar

Informace: Žádné osobní údaje nejsou povinné! Povinný je pouze text komentáře.


Související příspěvky