Konečně nová klávesnice plné velikosti s čtečkou otisků?

30. 8. 2014 | 7

Lenovo dlouhodobě nabízí mezi klasickými externími klávesnicemi plné velikosti také tap Preferred Pro, která se nerozlučně váže ke stolním počítačům ThinkCentre a pracovním stanicím ThinkStation (ač ji začíná vytlačovat ostrůvková verze). Verze se čtečkou otisků prstů zřejmě konečně doznala aktualizace, a tak podporuje i nové ThinkPady se čtečkami otisků Validity.

Upozorňujeme, že na fotografiích jsou anglické verze klávesnic s anglickým rozložením. České verze budou mít samozřejmě rozložení české (dvouřádkový Enter apod.).

Původní verze

Původní verze

Lenovo Fingerprint USB Keyboard

Původní verze s hlubokým stiskem, klávesami klasického tvaru, provedení a velikosti měla označení Lenovo Fingerprint USB Keyboard (anglické PN: 73P4730, české PN: 73P4736) a obsahovala čtečku Authentec (UPEK), která samozřejmě byla kompatibilní se staršími ThinkPady, které čtečky otisků od Authentecu používaly. Nové modely však přešly (po nákupu Authentecu Applem) na čtečky Validity (které používají i jiní výrobci).

Nová verze Nová verze

Nová verze

Lenovo Preferred Pro Fingerprint USB Keyboard

Vznikl však problém, že změnou výrobce čtečky se změnil také firmware (především v podobě BIOSu/UEFI), a tak si staré klávesnice se čtečkou UPEK již s novými ThinkPady se čtečkami Validity nerozuměly. Řešením je – podle všeho – nově uvedená klávesnice se 104 klávesami Lenovo Preferred Pro Fingerprint USB Keyboard (anglické PN: 0C52683, české PN: 0C52691), která však podle oficiálních fotografií nenabízí pouze novou čtečku Validity, tedy také oficiální kompatibilitu s novými ThinkPady se čtyřicítkou na konci (např. T440), ale také jiné provedení kláves – ty jsou nově mělčí, odhadujeme také s nižším stiskem, a tak se budou hodit nejenom ke stolním počítačům, ale také perfektně k notebookům (ač zde stále preferuji kompaktní klávesnici s TrackPointem). Čtečka otisků spolupracuje jak s BIOSem nových ThinkPadů, tak se software Lenovo Fingerprint Manager Pro.

Ostatní vlastnosti zůstaly zachovány – jedná se o drátovou USB verzi, najdeme na ní plnohodnotné rozložení (na rozdíl od ostrůvkové “Edge” verze), tři indikační diody, dvě klávesy Windows a dokonce také modré tlačítko nápadně připomínající ThinkVantage. Pod Windows 7 toto tlačítko spustí SimpleTap nebo ThinkVantage Toolbox, pod Windows 8 zase Lenovo Device Experience. Stále na spodní straně klávesnice najdeme i drážky pro kabel, takže jej můžeme vyvést vlevo, vpravo nebo klasicky uprostřed. Klávesnice nabídne stavitelné nožičky.

Mě začala klávesnice náramně zajímat, ačkoliv nyní s T440s v docku úspěšně používám ThinkPad Compact USB Keyboard with TrackPoint. Co na ni říkáte? Těším se, až se mi dostane do ruky na test…

Podle všeho klávesnice zatím není dostupná.

Odpovědět

comment-avatar

Informace: Žádné osobní údaje nejsou povinné! Povinný je pouze text komentáře.


Související příspěvky